Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
jasne płyki na podłodze w łazience
Autor Wiadomość
Kalin_a Wysłany: 2009-05-22, 12:28   jasne płyki na podłodze w łazience

Poważnie uzależniona

Któraś ma jasne (białe lub ecru czy inna wanilię) na podłodze w łazience?? Czy do tego macie równie jasne fugi czy ciemniejsze? Brudzi się to bardziej niż np. bezowa czy inna kolorowa fuga??? Czy na jasnych płytkach bardziej widać ślady wody itp? Czy faktycznie jest tak strasznie mieć jasną podłogę w łazience?
Pytam - bo ogromnie mi się podobają jasne łazienki w sensie całosci i na sciani i na podłodze jasne płytki ale nie wiem jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia.....

MarMaja Wysłany: 2009-05-22, 12:32   

Starsza Kobieta

w poprzednim mieszkaniu miałam jasny beż zarówno płytki jak i fugi. Było tak :masakra:
Fuga przy umywalce po miesiącu wyglądała na starą, wieloletnią.
W obecnej łazience mam ciemniejszy zestaw ale chyba nadal za jasny :niepewny: Płytki w miarę ok ale fugę oczywiście mogłam dac ciemniejszą.

Plamy od wody nie były u mnie bardzo widoczne ale wszelkie pyłki, włosy itp jak najbardziej. Rozgościły się na dobre :kwasny:

PLECAK TOPGAL CIUCHY Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

focia Wysłany: 2009-05-22, 12:33   

Starsza Kobieta

Mam we wszystkich lazienkach jasne - białe płytki i nigdy więcej. Ecru jeszcze ok, ale białe - no way.

Każdy włos, każdy pyłek widoczny. Każdy ślad od kapcia, który jednak na podeszwie ma odrobinę kurzu, a w łazience wilgotno. Latam non stop ze ścierą, ratują mnie dywaniki.

Kalin_a Wysłany: 2009-05-22, 12:37   

Poważnie uzależniona

no to mnie zmartwiłyście........

focia napisał/a:
Ecru jeszcze ok, ale białe - no way.

ecru?..hm...może to jest rozwiązanie......faktycznie mniej sie brudzi?

bzyk

wit

MarMaja Wysłany: 2009-05-22, 12:39   

Starsza Kobieta

Kalin_a,
takie pełne jasne zestawienie jest praktyczne jedynie na zdjęciach. Naprawdę.
Zrób sobie ciemną podłogę, jesli mop nie jest twoim ulubionym ubraniem :hyhy:

focia Wysłany: 2009-05-22, 12:41   

Starsza Kobieta

Na ecru odrobinę mniej widać :) Zwlaszcza jeśli jest w jakieś maziaje :D

A moja ulubiona łazienka ma podłogę granatową :D

Alix Wysłany: 2009-05-22, 12:48   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Moi rodzice mają podłogę bardzo jasnoróżową. Powiem tyle: :masakra:
Widać każde źdźbło kurzu, każdy włosek i kropelke wody, fugi są szare od dawna... tez były jasne. Ja nie polecam.

Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere...?

Ardabil Wysłany: 2009-05-22, 12:51   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

ja mam jasną, ale w wc. Tam mi nie przeszkadza, choc kropelki widać. W łazience bym chyba cholery dostała.
W łazience za to mam boskie płytki, bardzo duże i w kolorze i o fakturze drewna merbau. Na tym nic nie widać.

:police:

Ostatnio zmieniony przez Ardabil 2009-05-22, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  

Konwalijka Wysłany: 2009-05-22, 12:52   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: znajomi ze starej G.
MarMaja napisał/a:
w poprzednim mieszkaniu miałam jasny beż zarówno płytki jak i fugi. Było tak :masakra:
Fuga przy umywalce po miesiącu wyglądała na starą, wieloletnią.
W obecnej łazience mam ciemniejszy zestaw ale chyba nadal za jasny :niepewny: Płytki w miarę ok ale fugę oczywiście mogłam dac ciemniejszą.

Plamy od wody nie były u mnie bardzo widoczne ale wszelkie pyłki, włosy itp jak najbardziej. Rozgościły się na dobre :kwasny:

u mnie w łazience na scianach i podłodze płytki ecrue, na podłodze w maci a na ścianach w połysku. Gładkie, bez mazajów.

Widac kazdy włos, pyłek, odcisk od kapci, paproszek, ślady wyschniętej wody. Na środku mam dywanik wiec to troche pomaga.

Fuga tez jaśniutka i brudzi sie bardzo.

W nastepnym mieszkaniu tylko ciemna albo szara podłoga i koniecznie ciemniejsza fuga.

Ale słyszałam, że są jakies specjalnie preparaty do fug, które sie nakłada zaraz świeżo po zafugowaniu i dzieki temu brud tak nie "włazi" w fuge, dowiedziałam sie o tym po fakcie :kwasny:

Antoś

MiuMiu Wysłany: 2009-05-22, 13:00   

Starsza Kobieta

Muszę ten temat pokazać mężowi, bo on wciąż się upiera przy jasnych płytkach :kwasny:

Syn i Synek

karola78 Wysłany: 2009-05-22, 13:03   

Poważnie uzależniona

NIGDY!

Ja mam jasno pomarańczowe (opoczno, perti żółte)z pomarańczową fugą, niby ciemniejsze od białych czy ecri, ale i tak :masakra: Każdy włos, okruszek i plamkę widać. Moja siostra ma coś drewnopodonego z ciemną fugą i to jest dobre rozwiązanie.

SkrawekNieba Wysłany: 2009-05-22, 13:09   

Starsza Kobieta

kalin_a czemu pytasz-i tak se walniesz :rotfl:

ja walnęłam i nigdy więcej tego nie zrobię :masakra: (chociaż najpierw zbieałam opinie na ten sam temat :hyhy:
masakra to mało powiedziane-najpierw latałam na szmacie, bo miałam czas kilka razy w tygodniu przecierać ale teraz czasu brak, bo Pequenita

zobaczyłabyś co się dzieje po kąpieli Młodej jak ona się naszaleje w wanience i wychlapuje tony wody na podłogę-TRAGEDIA

Never see the light of day

MiuMiu Wysłany: 2009-05-22, 13:16   

Starsza Kobieta

Czyli najlepiej na podłodze mieć coś ciemnego i ciemne fugi ? A wzór - jakieś maziaje ?

Syn i Synek

markdottir Wysłany: 2009-05-22, 13:29   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

podstawa to maziaje. ciemne, gładkie płytki też moga przyprawic o zawał ;)

A najprostszą metodą na fugi jest popsikanie ich jakimś specyfikiem do czyszczenia, ja psikam cilitem bangiem, ale płyn do naczyń też daje radę, zostawienie na 5-10 min i umycie podłogi mopem. W życiu nie szorowałam fug 8)

1% dla Patryka***Odliczamy***Moja ceramika***

MarMaja Wysłany: 2009-05-22, 13:34   

Starsza Kobieta

MiuMiu napisał/a:
Czyli najlepiej na podłodze mieć coś ciemnego i ciemne fugi ? A wzór - jakieś maziaje ?

wystarczą po prostu czarne, gładkie, raczej matowe ale przy tym ostatnim upierać się nie będę :hyhy:

a tak serio - zależy trochę od płytek, bo niektóre maziaje same z siebie wydają się robić za brud :rotfl: Na pewno powierzchnia powinna być całkowicie gładka, aby nic nigdzie nie mogło się schować. Fugo zdecydowanie ciemne.

Odpowiedz do tematu