Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
rower treningowy
Autor Wiadomość
victoria   Wysłany: 2009-05-25, 15:37   rower treningowy

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Kupiłam sobie rower trenningowy. Chciałam ćwiczyć, żeby zrzucić parę kilogramów, ale ostatnio słyszałam opinie, że dzięki takim ćwiczeniom raczej nie da się schudnąć, a jedynie wzmocnić organizm. Napiszcie ile w tym prawdy. Może znacie też jakieś dobre ćwiczenia/metody jazdy na takim rowerze, które przynoszą najlepsze efekty. :cool2:

Urtica Wysłany: 2009-05-25, 18:02   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

victoria napisał/a:
dzięki takim ćwiczeniom raczej nie da się schudnąć, a jedynie wzmocnić organizm.

póki co nie chudnę, tylko wyrabiam sobie łydki ;) ale ja mam stary sprzęt, jeździ się na nim okropnie ciężko może to dlatego ;)

graziab Wysłany: 2009-05-26, 10:38   

Ja jeżdżę regularnie od 1,5 roku, 3 razy w tygodniu po 50-55 minut. Waga wciąż w miejscu, ale nie ograniczam się jedzeniowo. Jeżdżę raczej żeby nie przytyć i wyrobić kondycję. Od kilku tygodni jeżdżę na programie "fat burning" ale też nic...waga wciąż w miejscu. I co najciekawsze moja waga wskazuje wciąż tę samą procentową zawartość mięśni...dziwne...

#bibi#
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-28, 01:43   

Bo najważniejsze to mniej jeść ;) Ale rowerek też trochę pomaga. Od mniej więcej pół roku sprawdzam jak działa takie cudo [tu była reklama] - jeszcze trochę treningu to może uda się wyjść na prawdziwy rower z sąsiadem ale po wadze efekty naprawdę widoczne, że nie powiem o kondycji której dotad nigdy nie miałam

Reklama na forum jest płatna, proszę zapoznać się z Regulaminem.
Pozdrawiam,
Alma_
Ostatnio zmieniony przez Alma_ 2009-10-28, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

#bibi#
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-29, 01:21   

rower Carbon Bike H8705 żeby nie było że reklama to w formie obrazka :

mroowa Wysłany: 2009-10-30, 13:12   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Hm... jeździłam na podobnym w zeszłym roku. Nie zauważyłam żadnych pozytywnych zmian - jedynie rower się po 3 miesiącach rozwalił. Przesiadłam się na górala - i według mnie to lepszy sposób na poprawę kondycji. Lepszy efekt od takich treningowych rowerków dają spinningowe - i najlepiej z instruktorem.

Koty mają sposoby by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły.
Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu.
Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym,
w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.

gonick Wysłany: 2009-11-02, 08:43   

Poważnie uzależniona
Bajabongo fajlure

Victoria, Rower jest doskonały do tzw. HIIT'a -
robisz to 3-4 razy w tygodniu i w krótkim czasie wyglądasz jak boginii :)

Cala zabawa polega na tym, ze ćwiczysz tylko 10min, ale za to intensywnie. A raczej naprzemiennie :)

W pierwszym tygodniu robisz 6 serii:
60 sek jedziesz sobie normalnym tempem, takim, który umozliwia rozmawianie
i 15 sek tempen najszybszym jak umiesz - tak, żeby Ci płuca wypadły :)
i tak naprzemian 6 razy

z czasem zwiekszasz ilosc serii i długosc intensywnej jazdy (np. 7 serii 60/20sek)

Wystarczy 3 razy w tygodniu - to napedzi Twój metabolizm duzo skuteczniej niż zwykłe aerobiczne jeżdzenie po 30-60 min dziennie.

I pamiętaj - jesli po treningu umierasz to znaczy ze dobrze wykonałas HIIT :)

Tuci Wysłany: 2009-11-12, 15:05   

Poważnie uzależniona

wow musze koniecznie tego spróbować :)
Gonick rozumiem ze stosujesz/stosowalas? i jakie efekty?

Szymon

Filip

Olaja Wysłany: 2014-12-18, 08:12   

Starsza Kobieta

Dziewczyny, jaki rower wybrać dla starszych osób, 70-letnich? Na co zwrócić uwagę?

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

agatkasz
[Usunięty]
Wysłany: 2015-01-09, 16:29   

gonick napisał/a:
Victoria, Rower jest doskonały do tzw. HIIT'a -
robisz to 3-4 razy w tygodniu i w krótkim czasie wyglądasz jak boginii :)

Ooo tak trening hiit to świetna sprawa :) Jednak osoby niewytrenowane najpierw powinny trochę poprawić swoją wydolność i przyzwyczaić serce do "większych obrotów". Jeśli wcześniej regularnie nie ćwiczyłyśmy i od razu narzucimy organizmowi tak intensywny trening (zwłaszcza, że podczas treningu serce wali jak oszalałe) to różnie to może się skończyć...

Milka25 Wysłany: 2015-03-17, 14:42   

Rower stacjonarny to dobry pomysł dla wszystkich, którzy nie mają czasu i ochoty na przejażdżki w terenie, zwłaszcza zimą. U mnie taka opcja odpada. Jestem fanką dwóch kółek na łonie natury. Jeżdżę o każdej porze roku. To daje mi ogromną frajdę:)

Mala__Di Wysłany: 2015-03-18, 17:25   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Chętnie bym sobie kupiła rower stacjonarny, ale nie mam na niego miejsca w mieszkaniu... :/

KatarzynaAgata Wysłany: 2015-03-29, 18:14   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Milka25 napisał/a:
Rower stacjonarny to dobry pomysł dla wszystkich, którzy nie mają czasu i ochoty na przejażdżki w terenie, zwłaszcza zimą. U mnie taka opcja odpada. Jestem fanką dwóch kółek na łonie natury. Jeżdżę o każdej porze roku. To daje mi ogromną frajdę:)

Witam,
był czas, że też dużo jeździłam po terenie i przyznaję, że przyjemniej niż w miejscu.
Jednakże rower stacjonarny to super rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, bądź nie lubią jak im deszcz pada na głowę. :)
Uważam, że bardzo dobrze że są wynalazki dla każdej grupy wiekowej i grupy aktywności.
W ten sposób indywidualnie każdy wybiera dla siebie to jest najlepsze.
Bo też w aktywności chodzi o to, by sprawiała przyjemność :rotfl:

ewelina546 Wysłany: 2016-01-12, 12:12   

A mnie się wydaje, że schudnąć się da tylko trzeba trenować. Przeglądałam takie rowery uznane za reklame/caroli wydaje mi się, że dobrze dobrany naprawdę poprawi wygląd sylwetki.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-02-01, 06:49, w całości zmieniany 1 raz  

Judyta47 Wysłany: 2016-01-27, 18:37   

Jeżdżenie na rowerze działa na organizm pozytywnie. Za pomocą ćwiczeń na rowerkach możemy schudnąć jak i zbudować mięśnie. Wszystko zależy od czasu jaki poświęcamy na ćwiczenia oraz tempo jakim jeździmy. Musimy zaplanować odpowiedni trening odnoście tego jaki efekt chcemy uzyskać. Na początku może być ciężko i mogą pojawić się zakwasy ponieważ nasz organizm nie będzie odpowiednio przygotowany na taki rodzaj wysiłku. Jednak z czasem gdy za Tobą będzie kilka treningów kondycja się poprawi, a mięśnie będą lepiej pracowały.

Odpowiedz do tematu