Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczny preparat nawilżający.
Autor Wiadomość
Bellana Wysłany: 2017-04-09, 17:24   Bezpieczny preparat nawilżający.
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Po kąpieli na skórze mojego maluch pojawia się szorstki meszek. Nie na całej , na raczkach i na udach. Sąsiadka mówi ze to miejscami sucha skóra. Twierdzi ze wystarczy posmarować oillan baby i po sprawie. Nie mam doświadczenia, to moje pierwsze dziecko, dlatego dziękuje za każdą informacje.

esoes Wysłany: 2017-04-09, 18:43   
Net włączony- gar z zupą spalony

Chyba cos nam zechcesz zareklamowac...
Obstawiam ze wprowadzisz kolejnego rozmówwcę. :cwaniak:

Zmora Wysłany: 2017-04-10, 07:16   

Starsza Kobieta

Widzisz u dziecka szorstki meszek. Sąsiadka poleciła Ci konkretny preparat, a właściwie linię kosmetyków, których nazwa już wskazuje, że są dla niemowląt. Możesz jeszcze przy zakupie sprawdzić, czy aby na pewno Twoje dziecko nie jest za małe. Jeśli masz wątpliwości, możesz poszukać w internecie fachowych stron o składach kosmetyków i wybrać taki, który wg Ciebie będzie naj-naj-naj. Ale nie! Lepiej spytać na forum :oczami:

Chciałaś rady, to Ci dam: pokaż suchą skórę dziecka jego lekarzowi. Jeśli chcesz się bić o brak szorstkości, to zacznij robić kąpiele z emolientem (a w opcji taniej: z parafiną, w opcji ekologicznej: z owsem) lub smarować (a może wystarczy maznąć olejem spożywczym).

Bellana Wysłany: 2017-04-12, 18:12   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Zmora napisał/a:
Widzisz u dziecka szorstki meszek. Sąsiadka poleciła Ci konkretny preparat, a właściwie linię kosmetyków, których nazwa już wskazuje, że są dla niemowląt. Możesz jeszcze przy zakupie sprawdzić, czy aby na pewno Twoje dziecko nie jest za małe. Jeśli masz wątpliwości, możesz poszukać w internecie fachowych stron o składach kosmetyków i wybrać taki, który wg Ciebie będzie naj-naj-naj. Ale nie! Lepiej spytać na forum :oczami:

Chciałaś rady, to Ci dam: pokaż suchą skórę dziecka jego lekarzowi. Jeśli chcesz się bić o brak szorstkości, to zacznij robić kąpiele z emolientem (a w opcji taniej: z parafiną, w opcji ekologicznej: z owsem) lub smarować (a może wystarczy maznąć olejem spożywczym).

Jak to olejem spożywczym? Wkrecasz mnie?

Zmora Wysłany: 2017-04-12, 19:35   

Starsza Kobieta

Ja swojego noworodka smarowalam olejem kokosowym. Znajoma stosowała oliwę z oliwek. Obstawiam, że rzepakowy też nie zaszkodzi.

Asik0011 Wysłany: 2017-04-13, 10:39   

Poważnie uzależniona

Zmora napisał/a:
Ja swojego noworodka smarowalam olejem kokosowym.

Ja również. Na zmianę z olejkiem migdałowym.

Odpowiedz do tematu