Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkarlatyna
Autor Wiadomość
elison Wysłany: 2012-02-27, 14:28   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

tak czytam o tej szkarlatynie i zastanawiam sie czy przypadkiem mój syn jej nie przechodził.W poniedziałek w pierwszy dzien ferii wstał ze stanem podgoraczkowym 37,3,wieczorem wyszła wysypka taka jak przy rózyczce na brzuchu,nodze i szyi.To wszystko dwa dni trwało i nic poza tym.Teraz po 2 tygodniach schodzi mu ze wszystkich paluszków u rąk skóra.Czy to mozliwe zeby przeszedł tak łagodnie szkarlatynę?

Evvie Wysłany: 2012-02-29, 11:26   

Poważnie uzależniona

elison, ja bym na Twoim miejscu zrobiła ASO z krwi i wymaz z gardła.

Aleksander 2006 Alicja 2008

elison Wysłany: 2012-02-29, 12:27   

A czy to ma sens zrobienie tych badań teraz juz po fakcie?Czy bedzie musiał brac jakies leki?Jestem zupelnie zielona w tym temacie.

Evvie Wysłany: 2012-02-29, 14:02   

Poważnie uzależniona

no właśnie ASO robi się po przebytej szkarlatynie. Jeśli będzie wysokie to raczej szkarlatyna.
A wymaz bym zrobiła, żeby sprawdzić czy nie ma paciorkowca, bo szkarlatynę trzeba prze-leczyć antybiotykiem. Jeśli wyjdzie paciorkowiec w posiewie, to będziesz mieć jasność.

Aleksander 2006 Alicja 2008

elison Wysłany: 2012-02-29, 14:22   

ok ,dzięki napewno zrobię to badanie.

minimiszmasz Wysłany: 2012-03-01, 10:15   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Moje dzieci miały szkarlatynę w ubiegłym roku jakoś tak o tej porze. Jeszcze mamusia wybyła na weekend do Lwowa, wracam a moja mała płacząca z bólem brzuszka no i po wizycie u dr google przypisałam jej szkarlatynę, co zreszta póxniej potwierził lekarz. Potem zaraził sie mały, no m-c chorowania :)

Jestem w kropce....... zgadnij w której

agnieszka_ Wysłany: 2012-04-24, 11:57   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mój Jasiek właśnie przechodzi szkarlatynę.
Zaczęło się od dziwnego zachowania ;) W sensie- dzień przed atakiem dziecko było bardzo spokojne. Jak na Niego aż za bardzo ;) I przyznam szczerze, że nawet mierzyłam mu temperaturę, ale była całkowicie w normie.
Na drugi dzień obudził się już z płaczem, że bardzo boli go gardło. Termometr pokazywał 37.0. No i się zaczęło. :masakra: Temperatura zaczęła błyskawicznie rosnąć (max 40.1). Po lekach przeciwgorączkowych spadała do 38.6. Dziecko dosłownie lało mi się przez ręce. Oprócz tego wymiotował, chociaż nic tego dnia nie chciał jeść. Do picia też bardzo trudno było go namówić. Miał dość duże węzły chłonne na szyi.
Udało mi się w miarę szybko dostać do pediatry, która stwierdziła, że generalnie wszystkie znaki wskazują na to, że to szkarlatyna, ale kazała poczekać na wysypkę. Przepisała na 10dni Zinnat.
Następnego dnia Jasiek obudził się z piękną wysypką, "motylem" na twarzy i charakterystycznym językiem.

Po dwóch dawkach antybiotyku był już w bardzo dobrej formie (co podobno też jest dość charakterystyczne dla tej choroby). Dla pewności jeszcze raz poszliśmy do lekarza- tym razem w 100% potwierdziła szkarlatynę.
Wysypka zaczęła schodzić w 3dniu choroby. Na dwór wychodzimy od wczoraj (czyli w 5 dniu choroby). Do przedszkola może wrócić po tygodniu od skończenia antybiotyku.

Jaś i Pola

barbarakaliska Wysłany: 2014-06-10, 16:23   

Jak do nas trafilas?: Google
Aga napisał/a:

Nie wiem czy jesli Twój synek miał szkarlatynę to by obyło się bez antybiotyku, wszędzie jak szukałam info to jednak jest napisane, że powinien być włączony więc możliwe, że samo by nie przeszło ale lekarzem nie jestem ;) , no i że dorosli podobno przechodzą gorzej ;/

Z tego co piszą o szkarlatynie wychodzi na to, że nie zawsze trzeba brać antybiotyki. Jednak jest to częste.

Reklama. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2014-06-11, 06:42, w całości zmieniany 1 raz  

swanlake Wysłany: 2014-11-21, 20:20   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

mam pytanie - czy spotkałyście się ze szkarlatyną bez wysokiej gorączki? Syn ma wysypkę na całym ciele,temperaturę ok 37,5, wymaz z gardła wyszedł pozytywny, crp negatywne, pediatra kazała na razie wstrzymać się z antybiotykiem, mam poczekać do jutra i obserwować...podobno może byc tylko nosicielem wirusa?

itsmylajf Wysłany: 2017-04-28, 08:43   

w tej chorobie kluczowe jest szybkie działanie, najlepiej ją się leczy w pierwszym stadium, potem jest tylko ciężej i występują powikłania, do poczytania https://www.stolicazdrowi...nia-powiklania/

Odpowiedz do tematu