1 procent podatku

Jeśli chodzi o kwestię płacenia podatków, mało który Polak podchodzi do tego entuzjastycznie. Warto jednak pamiętać, że mamy także pewne przywileje związane z tą procedurą oraz corocznym wypełnianiem formularzy. Akcja 1 procent podatku daje nam możliwość wsparcia wybranej przez nas inicjatywy. Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości? Ponieważ możemy, chcemy pomagać, a pieniądze, które przekazujemy i tak już zapłaciliśmy. Jeśli tego nie zrobimy, środki trafią do budżetu państwa i to już nie my będziemy nimi dysponować. Kto może otrzymać od nas wsparcie i jak je przekazać? Poniżej kilka pożytecznych informacji.

1 procent podatku – na czym polega akcja?

Każdy podatnik jest zobowiązany wypełnić stosowny formularz na początku kolejnego roku podatkowego. Wówczas dowiadujemy się, czy przysługuje nam jakiś zwrot i możemy także zdecydować, na co zostanie przeznaczony 1 procent naszego podatku. Czy może go otrzymać dowolna instytucja lub osoba? Nie do końca. Powinna to być organizacja pożytku publicznego, czyli taka, która działa dla społecznego dobra zamiast dla własnego zysku. Oznacza to, że możemy zasilić drobną kwotą na przykład fundację pomagającą bezdomnym lub chorym. Czasem także istnieje możliwość, aby nasze pieniądze otrzymał konkretny podopieczny takiej fundacji, którego los szczególnie nas wzruszył. Wówczas organizacja przekaże środki na odpowiednie subkonto.

1 procent podatku – jak go przekazać?

Cały proces przekazania 1 procenta podatku jest bardzo prosty. Nie musimy nic przelewać z własnego konta czy wypełniać osobnych formularzy. W naszym dokumencie PIT znajduje się rubryka, przeznaczona do tego, aby wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz wyliczoną kwotę. Nietrudno jest też znaleźć odpowiednie instrukcje w internecie. Dobry poradnik możemy przeczytać tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Dowiemy się z niego również, jak przekazać 1 procent online. Zdecydowanie warto się z tym zapoznać i przekonać się, że pomaganie nie musi być trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here