Depilacja laserowa – skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia nie jest niczym nowym. Od lat stosuje się różnego rodzaju metody, do których należy nie tylko tradycyjna maszynka, ale również depilator, wosk czy rożnego rodzaju kremy. Niestety wszystkie one mają jedną wadę. Mianowicie nie są trwałe i wykonywane zabiegi należy regularnie powtarzać.

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

Na tle wyżej wymienionych metod usuwania owłosienia wyróżnia się jedna. Jest nią depilacja laserowa. Zabieg te również należy regularnie powtarzać jednak tylko kilka razy. Zazwyczaj jest to sześć sesji, po których włoski przestają odrastać. Dzięki temu można zapomnieć o usuwaniu owłosienia. Jak to jest możliwe? Otóż w trakcie zabiegu wykorzystuje się wiązkę emitowaną przez laser. Ta trafia to melaniny znajdującej się w strukturach włosa. Zachodzi wówczas zjawisko termolizy i wspomniane struktury zostają zniszczone. Sam zabieg nie trwa długo, bowiem z całym przygotowaniem jego czas to około 15 minut. Należy go jednak wykonywać cyklicznie. Oznacza to około 6 spotkań w odstępach 6-8 tygodni.

Depilacja laserowa – zalecenie przed i po zabiegu

Depilacja laserowa jest zabiegiem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Na miesiąc przed jego wykonaniem powinno się zaprzestać spożywania niektórych herbatek odchudzających i naparów ziołowych. Jest to związane z ich właściwościami. O dokładny wykaz należy poprosić specjalistę mającego wykonać zabieg lub pracownika recepcji. Zadbać należy również o to, by skóra, która ma zostać poddana depilacji nie była narażona na silne działanie promieni UV. Całkowicie należy zrezygnować z opalania. Jeśli osoba zapisana na zabieg depilacji przebywa na kuracji antybiotykowej to musi ją ukończyć na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem. W przeciwnym razie będzie musiał przełożyć wizytę. Kosmetyczka np. z https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ zastrzeże również, że nie należy przed zabiegiem wykonywać intensywnego peelingu, a także stosować innych form usuwania owłosienia niż tradycyjna maszynka. Odpada więc stosowanie depilatora, wosku do depilacji, kremu, a także pincety. Co bardzo ważne te wszystkie obostrzenia obowiązują również po wykonaniu zabiegu. Głownie z tego powodu iż depilacja musi zostać powtórzona. Ze względów bezpieczeństwa po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, basenu, a także pobierać gorących kąpieli. Warto również zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki, bowiem nie powinny zawierać one w składzie alkoholu. Ten mógłby spowodować podrażnienia skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here