Dodatkowe ubezpieczenie czy porządny case na telefon

Stosowanie nowoczesnych materiałów do produkcji obudów współczesnych telefonów pomaga zminimalizować ryzyko ich szybkiego uszkodzenia, jednak wciąż nie daje gwarancji pełnego bezpieczeństwa ich codziennego użytkowania. Dlatego większość świadomych użytkowników sięga po dopasowany case na telefon lub wykupuje dodatkowe ubezpieczenie, które rozszerza zakres ochrony gwarancyjnej i wydłuża czas jej obowiązywania. Na które z tych rozwiązań warto się zdecydować?

Zalety dopasowanego etui

Lekka osłona zabezpieczająca obudowę i ramkę urządzenia to najtańszy i jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów, by uchronić telefon przed szybkim zarysowaniem jego powierzchni. Jeśli zdecydujesz się na wybór elastycznej nakładki lub pokrowca pancernego, dodatkowo zmniejszysz ryzyko poważnego uszkodzenia sprzętu, gdy ten uderzy o twardą powierzchnię. W sprzedaży znajdziesz również książeczkowe pokrowce na smartfony, które zabezpieczają nie tylko tył telefonu, ale również jego dotykowy wyświetlacz. Taka forma ochrony cennego sprzętu jest idealnym wyborem dla osób noszących telefon luzem w torebce, plecaku czy teczce. Co prawda pokrowiec książeczkowy jest większy niż klasyczny case na telefon, ale oferuje wyższy poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

A może dodatkowe ubezpieczenie?

Stosowanie nowoczesnych case na telefon zauważalnie zmniejsza ryzyko przypadkowego porysowania lub poważniejszego uszkodzenia cennego sprzętu, ale zupełnie go nie eliminuje. Dlatego kupując droższy model smartfona, warto rozważyć możliwość jego dodatkowego ubezpieczenia. Większość firm zajmujących się dystrybucją tego typu sprzętu zapewnia możliwość wykupienia specjalnych opcji ubezpieczeniowych, które pozwalają pokryć koszty ewentualnej naprawy, gdy dojdzie do stłuczenia dotykowego wyświetlacza telefonu lub uszkodzenia jednego z jego wewnętrznych podzespołów. Ubezpieczenia najczęściej nie pokrywają jednak uszkodzeń powierzchniowych, takich jak drobne zarysowania. Dlatego pomimo wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, wciąż warto zainwestować w dopasowaną wersję kejsa na smarfon, tym bardziej że jest to produkt stosunkowo tani i wygodny w użytkowaniu.

Kolorowy lub przezroczysty case na telefon to niedrogi i sprawdzony sposób na zmniejszenie ryzyka przypadkowego uszkodzenia sprzętu. Po takie rozwiązanie warto sięgać niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup drogiego, czy też taniego smartfona. Dodatkowe ubezpieczenie jest warte wzięcia pod uwagę szczególnie w przypadku zakupu droższych urządzeń. Gdy kupujemy tani smartfon, dodatkowe ubezpieczenie może dorównywać jego wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here