Endermologia

Nadchodzi sezon letni. Oznacza to, że będziemy eksponować coraz więcej gołego ciała. Czy to w sukienkach, krótkich spodenkach czy też w bluzkach z większym dekoltem. Warto więc zadbać o to, by ciało, które będziemy prezentować napawało nas dumą.

Endermologia – na jakie niedoskonałości?

Endermologia jest zabiegiem wykonywanym w profesjonalnych salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Nie oznacza to jednak, że do jej wykonania używa się skalpela. Wręcz przeciwnie, dzięki postępowi nauki można przeprowadzić zabieg usuwający niedoskonałości nieinwazyjnie. Z jakimi niedoskonałościami jest sobie w stanie poradzić? Przede wszystkim z cellulitem, który jest następstwem nienaturalnie rozrośniętych i źle rozlokowanych komórek tłuszczowych, które obrosły w tkankę włóknistą. Bardzo ważną informacją jest to, że endermologia nie tylko powstrzymuje rozwój cellulitu, ale również cofa to, co do tej pory zdziałał. Dzięki temu, że działa dotleniająco na skórę, przyspiesza krążenie i w efekcie pobudza naturalne procesy odnowy biologicznej. Zabieg ten pobudza także produkcję cennych białek jakimi są kolagen i elastyna. Przez to wykorzystywana jest ona jako zabieg odmładzający. Co więcej, endermologia jest także formą masażu niosącego ulgę przy bólach mięśni i stawów.

Endermologia – przeciwwskazania

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg. Zrezygnować z niego muszą osoby z aktywną chorobą nowotworową. Jednak to nie wszystko. Wykluczone zostają osoby, które posiadają dużą ilość tłuszczaków, borykają się z przepuklina brzuszną czy zapaleniem żył. Wykonanie endermologii byłoby dla niech bardzo niebezpieczne. Dlatego też przed wykonaniem zabiegu profesjonalistka np. z https://nowacka.com.pl/ przeprowadza z klientką wywiad. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań to można przystąpić do zakładania specjalnego kostiumu, który zabezpieczy skórę na czas zabiegu. Jako skutki uboczne tego zabiegu można wymienić powstanie siniaków. Warto jednak zaznaczyć, że powinny one dość szybko zejść. Jeśli tak się nie stanie to należy niezwłocznie skonsultować się z osobą, która wykonywała zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here