Gdzie szukać przyjaciół?

0
4860

Osoby, które na co dzień otaczają się szerokim gronem bliskich, nigdy nie zrozumieją człowieka, któremu brakuje kontaktu z prawdziwym przyjacielem. Jeżeli to ty znalazłeś się akurat w takiej sytuacji, zapewne niczego nie dajesz po sobie poznać, ale w głębi duszy cierpisz. Chciałbyś czasem się komuś wyżalić. Nierzadko masz ciężkie dni i pragniesz, by komuś pozwierzać się z tych wszystkich strapień. Chcesz mieć kogoś, z kim będziesz mógł nie tylko przeżywać miłe chwile, ale również i te ciężkie, których w dorosłym życiu jest coraz więcej. W teorii mógłbyś zaznaczyć na swoim koncie na portalu społecznościowym znaczek „szukam przyjaciół”, ale czy to zbliżyłoby do ciebie innych? Zastanów się nad tym i na spokojnie odpowiedz sobie na to pytanie. Bo bardzo możliwe, że problem nie tkwi w ludziach, tylko w tobie samym. Najpierw sam się zmień, a zobaczysz, jak zmieni się całe twoje życie.

Im bardziej próbujesz coś osiągnąć, tym bardziej to się od ciebie oddala. Z przyjaciółmi bywa podobnie. Ludzie wyczuwają twoją desperację i widzą, gdy za bardzo do nich lgniesz, przez co podświadomie zaczynają się zamykać i unikają kontaktu z twoją osobą. Nie bądź taki. Daj sobie chwilę oddechu. Nie koncentruj się za bardzo na szukaniu znajomych, ale w pierwszej kolejności skup się na sobie samym. Rozwijaj pasje i zapomniane zainteresowania. Naucz się spędzać wolny czas z samym sobą, pokonując uczucie samotności. Jeżeli nie opanujesz tej sztuki, nikt nie zdoła wypełnić ogarniającej cię pustki – zacznij więc ćwiczyć i praktykować tę nową umiejętność. To nieprawda, że do kina można chodzić wyłącznie z przyjaciółmi. Nawet jeśli nie masz wielu znajomych, nie oznacza to, że nie powinieneś imprezować. Baw się i wykorzystaj nadarzające się okazje. Ciesz się życiem, spaceruj, szalej w klubach po nocach i wychodź z domu najczęściej jak tylko się da. Wykorzystuj ten czas spędzany z samym sobą, a ludzie prędzej czy później sami się napatoczą. Nikogo nie poznasz, zamykając się w czterech ścianach. Najważniejsze jest to, by od czasu do czasu wyjść do ludzi.

Być może jednak akurat u ciebie przyczyną braku przyjaciół jest niemożność opuszczania domu. Jeżeli z pewnych powodów nie zdarza ci się zbyt często wychodzić ze swojego mieszkania, możesz spróbować nawiązywać nowe znajomości przez Internet. Sieć jest do tego idealną przestrzenią. Poszukaj różnych portali społecznościowych, na których widnieje opcja „szukam przyjaciół” i oczywiście od razu załóż sobie na nich konta. Skoro te portale zostały stworzone do takich celów, zapoznasz się na nich z ludźmi, którzy mają podobne pragnienia do twoich. Oni od razu będą do ciebie przyjaźnie nastawieni. Możecie ze sobą rozmawiać, gawędzić, spierać się czy kłócić, bo wszystko dzieje się wyłącznie w wirtualnym świecie. Oczywiście powinieneś też od czasu do czasu zaproponować takiej osobie poznanej przez Internet spotkanie w świecie rzeczywistym. Testuj różne znajomości. Wykaż się otwartością na ludzi i nie oceniaj ich przez pryzmat pozorów, bo one często mylą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here