jaka gondola do wózka jest najlepsza?

Gondola wpięta w wózek, to nic innego jak wózek głęboki. Z tego rodzaju wózka zazwyczaj korzysta się w pierwszych miesiącach życia dziecka, do około 6 miesiąca życia. Wtedy dziecko już zaczyna siadać i możemy wymienić wózek niemowlęcy.

Czym kierować się podczas wyboru gondoli?

Podczas wyboru odpowiedniego wózka, należy zwrócić uwagę na wymiary wybranego wózka. Ważna jest szerokość, od niej zależy czy dziecku będzie wygodnie w czasie jazdy. Musimy wziąć pod uwagę takie rzeczy jak wielkość dziecka oraz grube ubranie. Wysokość wózka też ma znaczenie, musi być taka, żeby dziecko nie mogło wypaść z wózka, gdy zacznie samodzielnie próbować usiąść.

Budka wózka powinna być na tyle szeroka i miała możliwość regulacji, po to by jak najlepiej chronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak: wiatr, deszcz, opady śniegu czy słońce. Należy szukać modeli wózków, które mają obicie budki pokryte warstwą filtra przeciwsłonecznego. Warto zwrócić również uwagę na głośność, podczas regulacji budki. Musi być cicha, tak by nie obudzić malucha, podczas opuszczania lub podnoszenia budki.

Gondole do wózków niemowlęcych

Przeglądając różne modele, ważne jest również by była możliwość regulowania oparcia w wózku, ma to znaczenie, gdy dziecko podrośnie i zacznie siadać. Kolejna ważna kwestia to materac znajdujący się w wózku, powinien być wygodny, by spacery były komfortowe dla dziecka.

Zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonane dno gondoli, oraz jej elementy. Czy gondola posiada system odpowiadający za przepływ świeżego powietrza, czy są okienka oraz siatka, która ma zapewniać wentylacje.

Wymiary gondoli do wózka

Każdy wózek posiada inne wymiary, dlatego ważne żeby o tym nie zapomnieć i dobrać gondolę do swojego wózka. Polecany jest zakup gondoli, która jest większa, dzięki temu posłuży nam przez dłuższy czas.

Gondola powinna być przestronna, po to by dziecko mogło w niej wykonywać swobodnie wszystkie ruchy. Standardowy rozmiar gondoli do wózka to ok. 70-80 cm długości.

Przeczytaj też: http://www.twojafanaberia.pl/folie-i-moskitiery-do-wozkow-czy-sa-to-przydatne-akcesoria/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here