skóra wraźliwa

Cera wrażliwa ma to do siebie, że potrafi być nie tylko problematyczna, ale i wymagająca. Będzie ona bardzo wyczulona na różnego rodzaju kosmetyki zarówno te pielęgnacyjne jak i te makijażowe. Ponadto cera ta jest skłonna do powstawania niedoskonałości takich jak wypryski czy różnego rodzaju zaczerwienienia. Czy zawsze musi być tak, że osoby z cerą wrażliwą są skazane na katorgę? Otóż, wcale nie musi tak być! Przekonaj się sama, żę dbanie o cerę wrażliwą wcale nie jest takie trudne!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dbac-o-cere-wrazliwa/

Jak rozpoznać cerę wrażliwą? – wrażliwy typ skóry

Cera wrażliwa cechuje się głównie czerwonymi plamkami, swędzeniem, pieczeniem, a także drobnymi, niewielkim krostami. Posiadając ten typ cery jesteśmy zmuszeni dokładnie pilnować składu kosmetyków tak samo tych pielęgnacyjnych jak i tych do wykonywania makijażu. Bardzo często zdarza się, że nawet nowy produkt, z na pierwszy rzut oka odpowiednim składem, potrafi wywołać wysypkę i uczulić całą naszą twarz.

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które zmagają się z wrażliwą skórą. Według obecnych badań aż 60% musi się z nią mierzyć. Co na to wpływa? Głównym powodem takiej cery jest w znacznym stopniu zanieczyszczone środowisko, ale również stres związany np. z pracą lub szkołą. Ponadto wrażliwą skórę mogą wywołać kosmetyki z agresywnym składem, a także nawet niezdrowa żywność, którą spożywamy w ciągu dnia.

Cera wrażliwa – jakie kosmetyki wybrać? 

Należy pamiętać tan ważny aspekt: ,,Cery wrażliwe nie tolerują kosmetyków zapachowych’’. Zatem najlepiej będzie unikać wszystkich kosmetyków, które są dodatkowo perfumowane. Stawiajmy na te jak najbardziej naturalnie i nie obciążające.

Dodatkowo zwracajcie uwagę na konserwanty, jak i silikony. Kluczowa w tym wszystkim jest również odpowiednia dieta. Nie należy o niej zapominać. Wszystkie te skutki złączone razem pozwolą nam poprawić wygląd oraz kondycję naszej cery. 

Zobacz też: http://metasetagalareta.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa-odpowiednia-pielegnacja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here