Jak wykonać test ciążowy?

W ostatnim czasie twój organizm nie zachowuje się zupełnie normalnie i zaczęłaś zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem nie jesteś w ciąży? Istnieje wiele charakterystycznych objawów dla tego stanu. Należą do nich stale utrzymujące się mdłości (dokuczające zwłaszcza podczas godzin porannych), nadmierny apetyt, ochota na nietypowe produkty spożywcze, uczucie zmęczenia, brak energii czy nawet bóle głowy. Jeżeli w ostatnim czasie uprawiałaś seks bez zabezpieczenia i masz przynajmniej część z wyżej wymienionych objawów, być może rzeczywiście już niedługo zostaniesz mamą. Aby się tego dowiedzieć, musisz wykonać sobie test ciążowy i upewnić się co do swojego rzeczywistego stanu. Kupisz go w każdej aptece i na pewno masz tego świadomość, ale czy wiesz, jak się robi test ciążowy? Jeśli nie, czytaj ten tekst dalej, a wszystko nagle stanie się jasne.

Najlepiej nie zwlekaj zbyt długo z zakupem testu ciążowego. Jeżeli nie jesteś w stałym związku, uprawiałaś ostatnio przygodny seks lub po prostu jesteś na tyle młoda, że nie wyobrażasz sobie siebie samej w roli matki, zapewne obawiasz się wyniku takiego testu. Najchętniej zapomniałabyś o całej sprawie i dalej kontynuowała swoje dotychczasowe życie. Przekonałabyś samą siebie, że po prostu nie możesz być w ciąży, jednak im bardziej niepokojące objawy będą dawać ci się we znaki, tym większy niepokój zaczniesz odczuwać. Najgorsza prawda jest lepsza od najsłodszego kłamstwa i ta zasada obowiązuje również w tym przypadku. Zamiast niepotrzebnie myśleć o tym, czy rzeczywiście jesteś w ciąży, po prostu postaraj się to sprawdzić. Jeśli samo udanie się do apteki po test jest dla ciebie sporym wyzwaniem, wykonaj to zadanie razem z bliską ci osobą. Opowiedz o swoich przypuszczeniach partnerowi, a jeżeli go nie posiadasz, wyżal się swojej dobrej przyjaciółce czy nawet mamie. One na pewno zmotywują cię do wizyty w aptece i razem z tobą kupią test ciążowy, a jeśli je o to poprosisz, zrobią to nawet za ciebie. Najlepiej od razu zaopatrz się w kilka sztuk takiego testu, by mieć pewność, że jego wynik jest wiarygodny. Następnie wróć do domu i przeczytaj instrukcję dołączoną do opakowania produktu. To ona powinna bardzo dokładnie ci wyjaśnić, w jaki sposób należy skorzystać z takiego testu. Po oddaniu swojego moczu na niewielką karteczkę będziesz musiała odczekać kilka minut, zanim sprawdzisz końcowy rezultat. Jeżeli na pasku pojawią się dwie kreski, oznacza to, że rzeczywiście zostaniesz matką. Jedna kreska świadczy natomiast o tym, że nie zaszłaś w ciążę. Lepiej to sobie zapamiętaj, aby przypadkiem nie pomylić się podczas analizowania wyników testu.

Skoro wiesz już, jak się robi test ciążowy, musisz teraz tylko znaleźć w sobie tą odwagę, która pozwoli ci na jego wykonanie. Pamiętaj, że nawet pozytywny wynik testu nie musi dla ciebie oznaczać końca świata. Nieraz kilkunastoletnie dziewczyny zostają matkami i spokojnie odnajdują się tych nowych dla nich rolach. Ty też ze wszystkim sobie na pewno poradzisz – dlatego zrób test i miej to już z głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here