Komputer komputerowi nie równy.

Każdy kto używa komputerów lub laptopów oczekuje od swojego sprzętu, że będzie działał jak najlepiej i jak najszybciej. Ludzie którzy korzystają ze sprzętu komputerowego dzielimy na:
1.Zwykłych użytkowników,
2.Wymagających użytkowników.
Powyższe grupy dzieli przepaść.
Pierwsi zazwyczaj nie znają się na komputerach, a jedyne czego oczekują od sprzętu to, żeby działał jak najdłużej. Główne operacje jakich dokonują na komputerze to korzystanie z przeglądarki internetowej oraz okazyjne przeglądanie zdjęć, które zostały zrobione podczas jakiejś wycieczki. Takim użytkownikom nic nie mówią takie pojęcia jak, na przykład pamięć operacyjna RAM, płyta główna czy karta graficzna.
Drudzy do koneserzy sprzętu komputerowego, którzy są na bieżąco w świecie branży komputerowej. Wiedzą kiedy wychodzą nowe podzespoły, jakie mają specyfikacje oraz czy warto inwestować pieniądze, na przykład akurat w tą kartę graficzną, a nie w jakąś starszą która jest o wiele lepsza niż jej nowa wersja. Takie osoby z komputerem mają kontakt co dzień, nieraz są to ludzie siedzący po uszy w zawodach związanych z, na przykład obróbką cyfrową zdjęć, tworzeniem nowych programów komputerowych czy tworzeniem gier komputerowych. Dla osoby zaangażowanej w zawód w, którym komputer jest niezbędny ważną sprawą jest duża ilość pamięci operacyjnej, która zapewnia płynną pracę, procesor najwyższej jakości oraz karta graficzna, która pozwoli tworzyć projekty graficzne o bardzo wysokiej jakości wykonania.
Dwie wyżej wymienione grupy nie zawsze za sobą przepadają.
O ile pierwszej grupy to nie dotyczy, to w drugiej pojawia się często pytanie „Jaki Laptop do Gier”. To pytanie zawsze wywołuje ogromne sprzeczki wśród specjalistów dzieląc koneserów sprzętu komputerowego na dwa obozy, tych co mówią że laptopy są złe do gier i tych którzy tylko stacjonarne komputery uważają za godne dobrych gier. Pytanie „Jaki laptop do gier” zawsze podnosi ciśnienie specjalistom, którzy zawsze odradzają zakup laptopa do gier.
Internet jest jednak pełny pytań „Jaki laptop do gier” oraz odpowiedzi na dylemat zainteresowanych.
Na pytanie „Jaki laptop do gier”, większość odpowiada że nie warto kupować bo szybko będą się grzały, przy mocniejszych grach. Przy kupnie laptopa do gier, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „W jakie gry będę grał na laptopie”. Laptop jest dobrym rozwiązaniem do gier typu MMO, lepsze gry również zostaną uruchomione na laptopie jednak ilość kratek na sekundę może spaść i uniemożliwić komfortową grę.
Kupując laptop, trzeba zwracać szczególną uwagę na rodzaj karty graficznej, nie może być zintegrowana, bo po prostu gra będzie przymulać. Najlepiej wybrać model z samodzielną kartą graficzną, dobrym wyborem są karty Nvidi, jeśli chodzi o procesor to warto zapłacić trochę więcej i kupić intel i7, jeśli chodzi o pamięć Ram to dobrym rozwiązaniem jest zakup DDR4, w tej chwili to już standart. Należy zwrócić uwagę na rodzaj dysku twardego, SSD jest droższy ale szybszy, natomiast HDD wolniejszy ale tańszy.
Jedno jest pewne jeśli chcemy dobry laptop do gier to będziemy musieli dobrze zapłacić, warto zastanowić się czy komputer stacjonarny nie wyjdzie taniej i lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here