Manekiny krawieckie – sprawdzamy co warto o nich wiedzieć przed zakupem

Manekiny krawieckie to pomocnicy osób zajmujących się szyciem, a także przerabianiem rozmaitych elementów garderoby. Swoje miejsce znajdują się tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale również w mniejszych pracowniach, łącznie z tymi domowymi.

Manekiny krawieckie – najpopularniejsze rodzaje

Najpopularniejszymi rodzajami manekinów krawieckich są z całą pewnością: styropianowe, drewniane i regulowane. Te pierwsze najczęściej kupowane są przez osoby prywatne, a także właścicieli mniejszych punktów usługowych. Wszystko dzięki ich stosunkowo niskiej cenie, ogólnodostępności, a także łatwości w użytkowaniu. Ta ostatnia objawia się przede wszystkim w tym, że w taki rodzaj manekina można bezproblemowa wbijać szpilki krawieckie, które służą podtrzymaniu lub upięciu materiału. Dodatkowo kukła dzięki swojej lekkiej konstrukcji jest dość mobilnym elementem wystroju. Jako minus można tu wymienić brak wytrzymałości na częste użytkowanie. By braku precyzji lub częstym przestawianiu może dojść do mechanicznych uszkodzeń manekina, czyli ukruszenia jego fragmentów. Modelem znacznie bardziej wytrzymałym, jest manekin krawiecki wykonany z drewna. Jest to wariant nieco droższy od opisywanego powyżej, ale za to znacznie bardziej reprezentacyjny. Jego solidność, estetyczny i zarazem elegancki wygląd sprawiają, że bardzo często na jego zakup decydują się tak osoby prywatne jak i właściciele większych punktów krawieckich. O tym manekinie można śmiało powiedzieć, że jego cena jest zazwyczaj adekwatna do jakości. Szpilki krawieckie w tym przypadku wbijać można wyłącznie w obszar pokryty specjalnym materiałem. Niestety tu nie ma możliwości dokonania jakichkolwiek regulacji rozmiarów. Przeciwnie sprawy mają się gdy mowa o manekinie regulowanym. Tu jak sama nazwa wskazuje istnieje opcja przeróbek gabarytów. Wszystko za sprawą specjalnych pokręteł. Niestety jest to model najdroższy z całej opisywanej trójki.

Manekiny krawieckie – gdzie można kupić?

Jak napisaliśmy powyżej, niektóre manekiny są ogólnodostępne. Oznacza to, że z ofertą ich sprzedaży można spotkać się tak stacjonarnie jak i on-line. Ta pierwsza opcja zapewnia możliwość dokładnego zapoznania się z produktem. W przypadku zakupów internetowych zyskuje się z kolei nieograniczony czas na podjęcie decyzji o zakupie. Odwiedzić można producenta i zarazem dystrybutora manekinów takiego jak https://sklep.moremannequins.pl/. Na stronie można porównać różne warianty, a także sprawdzić ofertę manekinów specjalnych. To bardzo ważne, ponieważ daje możliwość dobrania modelu zgodnego z potrzebami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here