Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy

Wybór kremów do twarzy nigdy nie jest łatwym zadaniem. Gdy staje się przed półką w drogerii, można dostać zawrotów głowy od ilości dostępnych produktów, i to w atrakcyjnych cenach. Dobrze jest przeanalizować potrzeby swojej skóry, aby móc dopasować do niej najlepszy krem przeciwzmarszczkowy.

Dobierz krem odpowiedni do swojego wieku

Kiedy należy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Można zacząć już po trzydziestce! Chodzi o to, aby jak najwcześniej rozpocząć zapobieganie powstawaniu zmarszczek, a dobry krem jest w stanie to zapewnić. Do trzydziestki najważniejsze jest głębokie nawilżanie i odżywianie. Proces nawilżania należy kontynuować po trzydziestce i zapewnić swojej skórze prawdziwy zastrzyk witalności w postaci odżywczych i przeciwutleniających składników. Warto, aby krem zawierał wśród składników aktywnych peptydy oraz witaminy. Witaminy działają ochronnie na skórę i spowalniają proces starzenia. Z kolei peptydy pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i zatrzymują wodę w komórkach. Mogą też działać stymulująco na skórę, aby nie traciła ona na jędrności. Po czterdziestce stosuje się już kremy 40+, po przekroczeniu 50. roku życia 50+, i tak dalej.

Czy marka ma znaczenie?

Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to często taki, który dużo kosztuje. Niestety, za jakość trzeba zapłacić. Ale gdy stosujemy krem w odpowiednio niewielkiej porcji, jest on w stanie wystarczyć na naprawdę długo – szczególnie gdy stosuje się osobno krem na dzień i na noc. W takiej sytuacji wydanie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych na 2-3 miesiące stosowania nie wydaje się takim zatrważającym wydatkiem, a efekty stosowania dobrych kremów z pewnością będą zauważalne! Dobry krem to ten, który nie zawiera zbyt wielu sztucznych składników, które dają tylko pozorny efekt wygładzenia, a w rzeczywistości wysuszają skórę. Będzie on miał dużo składników aktywnych, dzięki którym skóra na długi czas pozostanie nawilżona, gładka i napięta.

Jak dopasować najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?

Aby wybrać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy do swojej cery, należy patrzeć nie tylko na to, jakiemu wiekowi jest dedykowany dany produkt. Istotne są również indywidualne kryteria – czy cera jest wysuszona, czy widnieją na niej głębokie zmarszczki, czy jest poszarzała, a może naczynkowa lub posiada przebarwienia? Warto zgłębić tajemnice etykiet wielu produktów, zanim się wybierze ten idealny, i stosować do nich również maseczki, żele, płyny i sera odżywiające tej samej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here