Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs – fakty i mity

Wokół każdego zabiegu kosmetycznego gromadzi się wiele faktów i mitów. W dobie niczym nieutrudnionego dostępu do internetu, szybko możemy zweryfikować prawdziwość docierających do nas informacji. W tym celu powstają poradniki, w których opisujemy wszystkie ważne elementy danych zabiegów. Dla osób zainteresowanych tematyką podologii, mamy również coś ciekawego. W innym naszym poradniku opisujemy, jak znaleźć sprawdzonego podologa – sprawdź koniecznie, nigdy nie wiadomo, kiedy taka informacja może Ci się przydać! Dzisiaj skupiamy się na przedłużaniu rzęs. Niby zabieg nie jest nowiutki, ale wciąż budzi wiele kontrowersji. Oto najistotniejsze fakty i mity przedłużania rzęs!

Przedłużanych rzęs nie wolno moczyć

FAKT, ale nie w całości, gdyż zakaz moczenia obowiązuje jedynie przez 24-48 godzin od wykonania zabiegu. Po tym czasie sztuczne rzęsy wymagają normalnej pielęgnacji tak samo, jak naturalne włoski.

Zabieg powoduje dyskomfort

MIT, który urósł do potęgi z uwagi na nieumiejętne wykonywanie zabiegów przez niedoświadczone stylistki. Zabieg przedłużania rzęs nie boli, ani nie powoduje uczucia dyskomfortu pod warunkiem, że będzie PRAWIDŁOWO wykonywany! Stylistki zatrudnione w profesjonalnych salonach przedłużających rzęsy we Wrocławiu, często spotykają się z taką obawą. Dlatego odpowiadają krótko – jak zacznie być niekomfortowo, należy natychmiast przerwać zabieg, ponieważ to zwiastuje nieumiejętne wykonywanie usługi.

Przedłużone rzęsy wyglądają sztucznie

MIT! Podobnie jak w poprzednim przypadku, jeśli zabieg będzie wykonany prawidłowo, daje naturalny efekt. Warto podkreślić, że efekty zabieg to tak naprawdę wypadkowe oczekiwań klientek oraz jej naturalnych uwarunkowań. Dlatego tak ważne jest aby stylistka była doświadczona, potrafiła dobrze dobrać i prawidłowo wykonać zabieg.

Zabieg przedłużania rzęs niszczy naturalne włoski

MIT! Zabieg nie niszczy naturalnych rzęs pod warunkiem, że będzie prawidłowo wykonany. Tak, zdajemy sobie sprawę, że powtarzanie tego warunku może stawać się nudne, ale niestety ma to ogromne znaczenie! Prawidłowo dobrana technika, grubość włoska czy jego długość sprawi, że naturalne rzęsy będą rosły w swoim naturalnym cyklu i nic nie wpłynie na ich stan.

Zabieg, należy regularnie powtarzać

FAKT – jeśli chcesz zachować efekt przedłużenia, musisz niestety zabieg powtarzać. Spowodowane jest to cyklem życia naturalnej rzęsy. Kiedy osiągnie ona ostatnią fazę wzrostu i zakończy swój żywot, wypadnie wraz z doklejoną, sztuczną rzęsą, a na jej miejsce wyrośnie nowy, młody włosek. W efekcie zabieg należy powtórzyć, średnio do 3 tygodnie.

Podsumowując, jak widać do znudzenia można podkreślać, że najważniejsze jest prawidłowe wykonanie zabiegu. To warunek, który daje nam pewność, że powyższe mity, nie przerodzą się w fakty.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here