obgryzanie paznokci
fot. pexels.com

Obgryzanie paznokci to bardzo brzydki nawyk, który nie tylko uszkadza paznokcie, ale również powoduje ich nieestetyczny wygląd, który ciężko później naprawić i przywrócić do normalności. Poza tym jest to bardzo niezdrowy nawyk, który wprowadza bakterie z rąk wprost do naszych ust. Jak się go oduczyć? Sprawdź!

Obgryzanie paznokci

To okropny nawyk, który nie tylko uszkadza nasze paznokcie, ale również wygląda nieestetycznie. Jest on również bardzo niezdrowy, może wykrzywiać nasze zęby, a także przenosi bezpośrednio do naszych ust bakterie, które znajdują się na naszych rękach, a sami wiemy przecież najlepiej, że dotykamy każdego dnia wiele rzeczy i nie myjemy rąk po każdym dotyku.

Obgryzanie paznokci to również nałóg, który pojawia się nie bez powodu. Może być pobudzony nudą, nerwicą albo uzależnieniem. Nie mniej, jednak w każdej sytuacji należy się z niego leczyć! Jak sprawić, by nasze paznokcie przestały nas korcić i byśmy skończyli z ich namiętnym obgryzaniem? Sprawdź!

Jak przestać?

Niestety nie ma uniwersalnego sposobu na przestanie obgryzania paznokci, ale jest kilka metod, które mogą nam w tym pomóc. Przede wszystkim zainwestuj w lakier, który pomaga przestać obgryzać paznokcie. Po pomalowaniu takim preparatem, będą one miały nieprzyjemny, gorzki posmak, który zniechęci nas do wkładania ich do ust.

Odwróć swoją uwagę od paznokci. W sytuacji, w której masz ochotę włożyć je do ust, możesz spróbować czymś je zastąpić. Mogą to być suszone owoce, pestki dyni lub ziarna słonecznika. Możesz zająć palce innymi przedmiotami, jak np. piłeczka, czy długopis. Ważne jest, by nie iść ze sobą na kompromisy.

Silna wolne może nas doprowadzić do tego, że z każdym dniem nasze dłonie coraz rzadziej będą lądować w ustach. To samo dotyczy osób, które obgryzają paznokcie sytuacyjnie i jest to u nich proces przejściowy. Jednakże obryzganie paznokci na tle nerwowym czy też nałogowym, należy konsultować bezpośrednio z lekarzem psychiatrą lub terapeutą.

Przeczytaj też: http://www.twojafanaberia.pl/masaz-stop-przed-snem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here