Piękne miejsca dla ciekawych świata

Coraz chętniej odkrywamy nowe zakątki świata. Podróżowanie staje się pasją, która sprawia, że chcemy poznać nowe miejsca, nowe zabytki i widoki, nowe smaki oraz nowych, fascynujących ludzi. Dziś, przedstawimy miejsce, które nie należy do najpopularniejszych kierunków dla turystów, które jednak jest wyjątkowe i niesamowite. Gdy raz tam zawitasz, na pewno zechcesz wrócisz. Co to takiego? Zapraszam poniżej, naprawdę warto.

  1. Birma z biurem podróży

Birma czyli Mjanma ( a oficjalna nazwa to Republika Związku Mjanmy) to państwo znajdujące się w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim. Do Birmy warto się wybrać nie tylko przejazdem na kilkudniową wycieczkę, ale i na dłuższe wakacje. Dlaczego? To miejsce, które kryje w sobie wiele atrakcji i nowych wrażeń. Jest pełne kolorów, oryginalnych zapachów i smaków. Birma z biurem podróży to gwarancja zobaczenia wszystkich zapierających dech w piersiach miejsc oraz ważnych zabytków. To poznanie historii tego kraju oraz skosztowanie pysznych, lokalnych potraw. Doświadczeni przewodnicy chętnie podzielą się ciekawymi nowinkami o tym kraju, o zwyczajach oraz opowiedzą, jak wygląda w nim codzienne życie.

  1. Birma atrakcje

Decydując się na wycieczkę do Birmy z biurem podróży, można być pewnym, iż przewodnicy zrobią wszystko, by odwiedzający to miejsce – zobaczyli niezwykle piękny kraj, który zachwyci swoim pięknem już od pierwszych minut. Jakie skrywa w sobie Birma atrakcje? Będąc w Birmie, koniecznie trzeba więc zobaczyć kilka miejsc, które są na liście „must have”. Do takich należy choćby Bagan – miejsce słynące z dużej ilości świątyń, klasztorów i pagód.

To miejsce, gdzie co kilka metrów spotyka się kolejną świątynię, która zachwyca pięknem. Uroku temu wszystkiemu dodaje bajkowa okolica wyglądająca jak namalowana, gdzie co chwilę wynurzają się zapierające dech w piersi budowle. Warto wiedzieć, że dawniej,

Bagan stanowiło stolicę Pierwszego Królestwa Birmańskiego. To tutaj zobaczymy między innymi świątynię Sulamani, w której widnieją cudowne malowidła. To tu znajduje się ogromna świątynia  Dhammayangyi. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Bagan jest świątynia Shwesandaw, z której turyści często zatrzymują się na dłuższą chwilę, by podziwiać widoki na okolicę. Oprócz licznych świątyń to tu czekają na Ciebie rezerwaty przyrody, groty i jaskinie, parki i tereny zielone. Koniecznie będąc w tym kraju, trzeba odwiedzić lokalne targowiska i pchli targi, na których można kupić wiele pamiątek oraz przydatnych gadżetów za naprawdę okazyjne ceny.

  1. Plażowanie w Birmie

Będąc w takiej niezwykle pięknej krainie, nie można pominąć odrobiny chwil odpoczynku i relaksu. Do tego świetnie się nadadzą plaże w Birmie, które porównywalne są z najpiękniejszymi plażami na świecie. Plaże takie jak np. Ngapali Beach, Ngwe Saung, Grandfather Beach to miejsce, gdzie zobaczymy czysty, ciepły piasek, przezroczystą, błękitną wodę i pootaczamy się cudownymi palmami. Dodatkowo, na turystów czeka tam wiele atrakcji w postaci możliwości popływania łódką czy snurkowanie (czyli nurkowanie z maską i rurką na powierzchni wody). Plaż jest wiele, dlatego nie zaznamy na nich tłoku. Spokojnie można zrelaksować się i poczuć zupełnie nowy klimat.

  1. Nowe smaki

Birma z biurem podróży to nie tylko poznanie nowych zakątków i zabytków. To również zasmakowanie nowych, lokalnych potraw i poznanie miejscowych zwyczajów – a tych w Birmie zdecydowanie nie brakuje. Kuchnia azjatycka po prostu oczaruje każdego. Świeże ryby, owoce morza, aromatyczne przyprawy, mnóstwo ziół, soczyste owoce i warzywa – to wszystko sprawia, że szybko zakochamy się w tej kuchni. Warto wziąć udział w rytualnym gotowaniu przez osoby miejscowe oraz spróbować potraw z tzw. ulicy. To tu bowiem jedzenie jest najświeższe i najsmaczniejsze, to tu też jedzą lokalni mieszkańcy. Przewodnicy zadbają o to, by turyści skosztowali wszystkich smakołyków, które oferuje nam ten niesamowity kraj.

Podsumowując, gdy u nas zima trwa na dobre, warto spróbować czegoś nowego. Birma to zdecydowanie miejsce, które zachwyci każdego. Piękne wakacje, mnóstwo atrakcji, wiele wspaniałych miejsc można zobaczyć w krótkim czasie za naprawdę okazyjną cenę. Kto wie, może zbliżające się ferie zimowe to doskonały czas, by odwiedzić ten kraj?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here