Podstawy pielęgnacji włosów – co stosować?

Każda kobieta chce dbać o swoje włosy. Kocha, jak są piękne i zdrowe. Ich wygląd często określa samopoczucie kobiety. Jednakże panie coraz częściej i intensywniej korzystają z wszelakiego rodzaju suszarek, lokówek, prostownic czy farb do włosów. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na fryzurę. Co stosować w pielęgnacji włosów, aby znów były piękne?

Szampon do włosów zniszczonych, kręconych… co wybrać?

Odpowiednie oczyszczanie włosów to podstawa. Nie zawsze masz czas na to, aby nałożyć odżywkę, maskę czy olej do włosów, dlatego tak istotny jest szampon do włosów zniszczonych. Ten kosmetyk jest niezbędny do tego, aby zachowywać podstawowe zasady higieny. Dobry produkt tego typu może zdziałać cuda. Wystarczy nałożyć, jakiś szampon do włosów zniszczonych i umyć, a twoja fryzura układa się w naturalny sposób, a kosmyki z łatwością się dają rozczesać. Poszukujesz czegoś dla siebie? Bardzo dobre opinie można znaleźć na temat Elseve szampon odbudowujący. Dokładnie oczyszcza i regeneruje włosy na całej długości. Co więcej, doskonale sprawdza się przy codziennej pielęgnacji włosów, które ze względu na swoją długość narażone są na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Elseve szampon odbudowujący na takich forach, jak wizaż.pl, ma bardzo wysokie oceny! Warto zainteresować się tym produktem.

Odpowiednia maska i odżywka

Niestety nie od dziś wiadomo, że szampon sam nie wystarcza. Jego działanie powinno być wsparte odpowiednimi odżywkami i maskami. Zastanawiasz się, jakie wybrać? Kieruj się przede wszystkim potrzebami oraz kondycją twoich włosów. Musisz dokładnie poznać swoje kosmyki, aby wiedzieć czego im konkretnie trzeba. Określ porowatość swoich włosów. Jak wykonać taki test? Weź jeden włos i przejedź po nim palcami. Jeżeli są gładkie, to znak, że twoje kosmyki są niskoporowate, jeżeli wyczujesz małe wypustki to znak, że są średnioporowate. Włosy zniszczone są na ogół wysokoporowate. To właśnie ten typ kosmków jest najbardziej podatny na zniszczenia i to on potrzebuje specjalnego traktowania. Regularne stosowanie odżywek oraz masek na pewno poprawi kondycję twoich włosów.

Wyeliminuj szkodliwe czynniki

Każda kobieta codziennie dnia chce wyglądać idealnie. Niestety każdorazowe używanie wysokiej temperatury, lakierów czy pianek może negatywnie wpłynąć na wygląd włosów, przez co będziesz używała więcej prostownicy, lokówki czy stylizatorów. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest stawianie na naturalność. Postaraj się polubić ze swoimi włosami. Na początku będziesz czuła opór i chęć sięgnięcia po całą elektronikę do włosów. Jeżeli jednak się powstrzymasz i dasz swoim włosom czas – na pewno odpłacą się pięknym, naturalnym wyglądem. Cierpliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here