Pomoc studencka

Każdy student, który zamierza ukończyć studia musi w pewnym momencie zmierzyć się z napisaniem pracy licencjackiej lub magisterskiej. Jak pisać pracę licencjacką? Jak poradzić sobie z magisterką? Każdy student musi w końcu zmierzyć się z tymi kwestiami. Większości spędzają one sen z powiek, na ich temat krążą już zaś setki legend i dowcipów. Jak się w ogóle zabrać za napisanie takiej pracy? Kto może nam pomóc? Czy jesteśmy w stanie nieco sobie pomóc za… drobną opłatą?

Po pierwsze, możemy poprosić o pomoc starszych kolegów lub koleżanki. Jeśli faktycznie darzą nas oni sympatią, zapewne zrobią to bezinteresownie, nie żądając w zamian zapłaty. Jaką przewagę mają oni nad nami? Cóż, przede wszystkim tę, iż pisanie pracy mają już dawno za sobą. Mają nieco więcej doświadczenia niż my, prócz tego z całą pewnością będą mogli udzielić nam wielu wartościowych rad, które z całą pewnością sprawią, że cały proces tworzenia magisterki będzie nieco łatwiejszy i przebiegał będzie sprawniej.

Oprócz tego możemy również udać się do księgarni i odnaleźć w niej wszystkie publikacje, które mają jakikolwiek choć związek z opracowywanym przez nas tematem. Czy sprawi to, że napisanie magisterki czy pracy licencjackiej stanie się łatwiejsze? Prawdopodobnie nie, a nawet wręcz przeciwnie. Będziemy mieli bowiem więcej pozycji do przeczytania, a więc będziemy musieli poświęcić na cały proces o wiele więcej czasu. Wychodzi na to, że nie warto więc tego robić. Ponadto, jak każdy doskonale wie, studenci do najbogatszych nie należą. Dlatego też gdy potrzebujemy jakiejś książki, warto najpierw udać się do biblioteki (w której pozycję tę najprawdopodobniej odnajdziemy) lub poszukać jej w internecie. Można tam bowiem znaleźć setki podręczników, które możemy stamtąd po prostu pobrać i na przykład wydrukować. Jest to ogromna oszczędność pieniędzy oraz papieru, dlatego też należy zawsze przypominać studentom o tym, że mogą znaleźć potrzebną sobie książkę w internecie…

Pomocą – przynajmniej teoretycznie – powinni posłużyć również wykładowcy oraz prowadzący ćwiczenia. Dlaczego? Są oni bowiem specjalistami w opracowywanych przez nas kwestiach i niejednokrotnie sami deklarują swoją chęć do pomocy studentom. Dlaczego więc z tej pomocy nie skorzystać? Najlepiej zwracać się z prośbą o wsparcie do ulubionych prowadzących lub tych, którzy słyną z dobrego kontaktu ze studentami. W przeciwnym wypadku możemy się bowiem spotkać z nieprzychylnymi komentarzami i odmową pomocy…

Ostatnim rozwiązaniem jest poszukanie odpłatnej pomocy. Oferują ją między innymi studenci posiadający dużą wiedzę z zakresu danego przedmiotu lub też tacy, którzy pisanie swojej własnej magisterki czy pracy licencjackiej mają już za sobą. Jakie wymierne korzyści otrzymamy z takiej odpłatnej pomocy? Przede wszystkim udzieli jej nam osoba, która z pewnością doskonale zna się na rzeczy. Swoje usługi oferują bowiem jedynie tacy studenci, którzy czują się w danej dziedzinie na tyle pewnie, że mogą też udzielać porad i pomocy innym. Ponadto są oni z całą pewnością bardziej doświadczeni, co również może być bardzo pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here