srebro koloidalne

W ostatnich latach popularność zyskał roztwór srebra koloidalnego, który dostępny jest w aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością i suplementami diety. Posiada on właściwości, które są rozwiązaniem wielu schorzeń zdrowotnych, zatem traktuje się je jako uniwersalny środek leczniczy w przypadku wielu dolegliwości. Jak wygląda to w rzeczywistości? Czy właściwie jest srebro koloidalne? Jaki jest jego wpływ na skórę? Jakie ma właściwości? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/srebro-koloidalne-suplement-diety-czy-srodek-do-stosowania-zewnetrznego/ 

Srebro koloidalne – czym jest? 

Srebro koloidalne jest to zawiesina składające się z cząsteczek srebra niejonowego w wodzie demineralizowanej. Dzięki obecnie stosowanej nanotechnologii możliwe jest operowanie cząsteczkami wielkości nanometrów, więc tak otrzymane srebro koloidalne wykazuje się ogromną powierzchnię czynną, a co za tym idzie ogromną skutecznością. 

Prozdrowotne właściwości srebra koloidalnego – prawda czy fałsz? 

Roztwór srebra koloidalnego rekomendowany jest jako doskonały środek wzmacniający odporność, oczyszczający organizm i dodający energii. Innymi właściwościami, które są mu przepisane są wspomaganie procesów regeneracji oraz zwalczanie bakterii wirusów i grzybów. Czy jednak wygląda to tak w rzeczywistości? Istnieją niepodważalne dowody na skuteczność tego składnika stosowanego zewnętrznie na skórę, jednak w przypadku stosowania go jako suplementu doustnego, brak jest pewności o jego prozdrowotnych działaniach. 

Jak srebro koloidalne wpływa na naszą skórę? 

Stosowanie tego składnika na skórę przynosi zauważalne korzyści. Mowa tutaj o powszechnie występującym trądziku, który dotyka młodzież w okresie dojrzewania, ale również dorosłych. Z innymi schorzeniami, które doskonale reagują na leczenie sebum ze srebra koloidalnego jest atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca oraz alergię i łupież. Srebro okazuje się być idealnym rozwiązaniem w przypadku infekcji wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych skóry. Co więcej wspomaga gojenie się ran oraz rozległych poparzeń. 

Srebro koloidalne – dezynfekcja doskonała

Srebro koloidalne jest najlepszym środkiem do dezynfekcji. Jest niezwykle skuteczne w przypadku odkażania powierzchni i przedmiotów, a także skóry. W szpitalach ma ona zastosowanie do odkażania powierzchni i odzieży medycznej, a opatrunki dla pacjentów  nasączone są srebrem koloidalnym. Wynika to ze wcześniej wspomnianych właściwości wspomagających gojenie się ran i poparzeń. Srebro koloidalne wspomaga również regenerację skóry, a także chroni przed zakażeniem bakteryjnym. 

Zobacz też: http://www.twojafanaberia.pl/rozeniec-gorski-jak-dziala-i-jak-wplywa-na-organizm/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here