Zastrzeżony

W dzisiejszym świecie, który jest bardzo szeroko rozwinięty w strefie komórkowej i internetowej, i elektronicznej bardzo ciężko jest być anonimowym. Każdy z nas posiada co najmniej jedno konto na wielu portalach społecznościowych. W większości te konta są ze sobą łączone. W sieci możemy przez to czuć się bezpiecznie i swobodnie. Posiadając tylko czyjś numer telefonu komórkowego, możemy bardzo łatwo znaleźć go w sieci, aby móc go bliżej poznać lub tylko sprawdzić czy jest osobą zaufaną, lub sprawdzić kim w ogóle ta osoba jest. Czujemy się wielce bezpieczni mając napisane wszystko czarno na białym, widząc wspólnych znajomych z daną osobą czujemy ulgę, wiemy o niej już wszystko. Wiedza jest władzą. Co jeśli nie potrzebujemy wiedzieć, albo chcemy się uchronić przed stalkowaniem? Co jeśli najzwyczajniej chcemy być anonimowi.
Istnieje coś takiego jak usługa CLIR, czyli osobie, do której dzwonimy nie wyświetla się nasz numer telefonu komórkowego. Pytanie, jak zrobić numer zastrzeżony. Niestety nie mam jednej odpowiedzi, bo to zależy. Na niektórych modelach telefonu istnieje możliwość wpisania pewnej kombinacji przed wybranym numerem telefonu, zaraz przed zadzwonieniem i jednorazowo numer nam się ukrywa. Już przy następnym kontakcie bez tej kombinacji cyfr numer nasz może normalnie się wyświetlać. Jeśli używamy tej funkcji rzadko, to jest ona dla nas idealna. Następnym rozwiązaniem są zmiany ustawień w samym telefonie. Tutaj sprawa również się komplikuje, każdy telefon ma inne ustawienia. Powinien sprawdzić się ten uniwersalny przepis na sukces. Wybieramy spis połączeń, tam wybieramy opcję ustawienia połączeń. Wśród tych opcji szukamy dodatkowych ustawień, a następnie ID rozmówcy, albo identyfikator rozmówcy. Wybierając tę opcję znajdziemy możliwość ukrycia numeru. Wydaje się to nieskomplikowane, ale istnieje możliwość, że każdy telefon komórkowy, może mieć tę opcję umieszczoną w trochę innym miejscu, warto poznać swój telefon. Następna opcja nie wymaga od nas za wiele wysiłku, nazwę to opcją dla leniwych. Dzwonimy do naszego operatora sieciowego i prosimy o zastrzeżenie numeru telefonu, jeśli chcielibyśmy opcję wyłączyć i znów mieć widoczny numer dzwonimy do operatora i znowu swój numer włączamy. Ta opcja jest zdecydowanie najprostszą.
Podsumowując, mamy trzy podstawowe sposoby na to jak zrobić numer zastrzeżony. Pierwszy to kombinacja numeryczna przed każdym wybraniem numeru telefonu, na który dzwonimy. Druga opcja to zmiana ustawień w naszym telefonie komórkowym, działać to będzie dopóki wyłączymy tę opcję. Trzecie rozwiązanie to kontakt z naszym operatorem sieci telefonicznej celem wyłączenia widoczności naszego numeru telefonu. Każdy ma do tego dostęp, numer telefonu zawsze można ukryć, zawsze można znowu pokazać. Jeśli dla nas bezpieczeństwo oznacza znajomość każdego i powiązane każde konto z numerem telefonu, nie musimy go ukrywać. Jeśli wolimy być w sieci trochę mniej widoczni, pierwszym krokiem dla nas będzie właśnie zastrzeżenie numeru telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here