usuwanie znamion

Mało kto wie, że wszystkie znamiona, jakie posiada człowiek na swoim ciele mają charakter nowotworowy. Przeważnie są one jednak całkowicie niegroźne. Tak czy siak, warto uważnie obserwować wszelkie przebarwienia skóry. Szybkość reakcji ma decydujące znaczenie w momencie, kiedy zmiana zaczyna zachowywać się w sposób podejrzany.

To, co powinno wzbudzić nasz niepokój, to oczywiście powiększanie się obszaru, uczucie świądu lub pieczenia, postępujące odbarwienie, w szczególności ciemnienie, asymetria. W przypadku zaobserwowania, któregoś z tych symptomów należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem dermatologiem. W pierwszej kolejności zleci on badanie dermatoskopowe.

Niekiedy potrzebne będzie również wykonanie badania histopatologicznego wycinka, aby ostatecznie rozstrzygnąć czy mamy do czynienia z postacią złośliwą. Niestety zezłośliwienie zmiany może nastąpić np. pod wpływem nadmiernego eksponowania skóry na promieniowanie UV lub podrażnienia mechanicznego.

Warto mieć świadomość, że usuwanie znamion skórnych i poddawanie ich badaniu histopatologicznemu to obecnie jedyna skuteczna metoda profilaktyki czerniaka.

Tego typu zabiegi wykonywane są z powodu wskazań medycznych. Mają chirurgiczną formę. Ingerencja jest oczywiście jak najmniejsza, a specjaliści dbają o to, aby blizny pozabiegowe były minimalne lub wręcz całkowicie niewidoczne. Przy czym ważna jest tutaj odpowiednia postawa pacjenta, który powinien stosować się do przestrzegania zaleceń. Chodzi o to, by w momencie gojenia się skóry unikać opalania się, korzystania z solarium czy sauny.

Usuwanie znamion laserem

Laserowe usuwanie znamion przeprowadzane jest natomiast ze względów stricte estetycznych. Niekiedy człowiek z powodu kurzajki czy brodawki w jakimś newralgicznym, widocznym miejscu, szczególnie na twarzy, czuje się wręcz oszpecony. Zamiast popadać w coraz większe kompleksy, można rozwiązać ten problem stosunkowo łatwo. Zabieg jest bezkrwawy i bardziej komfortowy niż ten przeprowadzany chirurgicznie. Pozostały po nim strupek odpada samoczynnie po kilku dniach, pozostawiając jedynie niewielki ślad.

Kiedy zdecydujemy się na poddanie tego typu zabiegowi, bez względu na cel i formę, warto powierzyć się w ręce wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom. W ten sposób ograniczamy potencjalne ryzyko do absolutnego minimum. Zdrowie jest przecież najważniejsze. Skóra jako naturalna bariera ochronna organizmu powinna być w jak najlepszej kondycji. Ingerencja w jej strukturę ma pomóc i mieć pozytywny efekt. Niekiedy może nawet uratować życie, w przypadku złośliwych zmian nowotworowych.

Znamiona można usuwać zarówno pojedynczo, jak również kilka jednocześnie. Wówczas możemy liczyć na zniżki. Ceny zabiegów ustalane są indywidualnie w oparciu o specyfikę przypadku.

Więcej informacji na temat znamion i sposobów ich usuwania można znaleźć na stronie wyspecjalizowanej kliniki estetycznej, działającej w Poznaniu: wrosinski.pl. W przypadku wątpliwości oraz dodatkowych pytań warto skorzystać z podanych tam form kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here