Jak dbać o siebie?

Ostatnie lata to przede wszystkim moda na zdrowy tryb życia i dbanie o siebie. Ludziom przestało być wszystko jedno, co jedzą i jak wyglądają. Jest to zjawisko masowe i chociaż ma w sobie pierwiastek mody, która może minąć jest generalnie pozytywne. Ludzie coraz częściej dążą do doskonałej sylwetki i rozumieją jak wielki wpływ ma odżywianie na życie codzienne. W telewizjach śniadaniowych, w większości stronach w Internecie, w praktycznie każdym czasopiśmie pojawiają się wzmianki o przepisach na zdrowe i smaczne jedzenie bez konserwantów, porady jak zacząć swoją przygodę z „fit życiem”. Siłownie zapełniają się w każdy dzień tygodnia wieloma osobami chcącymi pracować nad sobą. W parkach coraz częściej natomiast widzimy osoby biegające, przestało być to już rzeczą dziwną, a jest raczej powszechną i robiącą swego rodzaju wrażenie na drugiej osobie. Biegi uliczne cieszą się coraz większą popularnością i sporo ludzi chce brać w nich udział sprawdzić się i podzielić pasją z innymi osobami.

Pytanie jest jednak podstawowe – jak zacząć? Jak dbać o siebie, jeśli wcześniej w tym kierunku nic się nie robiło? Przede wszystkim należy zmotywować się i zwyczajnie wstać z łóżka. Głównymi elementami dbania o siebie w dzisiejszym tego słowa znaczeniu jest dieta i uprawianie sportu. Sport nie musi oznaczać dwóch godzin na siłowni co parę dni i biegania od razu dystansów maratońskich. Jeżeli prowadziło się dotychczas siedzący tryb życia należy wchodzić w sport dosyć powoli stawiając sobie osiągalne dla siebie cele, ale jednocześnie takie, które będą swego rodzaju wyzwaniem. Bieganie jest oczywiście najprostsze – wystarczą dobre buty i kawałek prostej, ewentualnie aplikacja na telefon, która będzie mierzyła nam odległość. Można jednak postawić na wspomnianą siłownię (chociaż oczywiście warto udać się tam z osobą, która ma pojęcia na temat jakie ćwiczenia i w jakiej ilości powinno się na początek wykonywać). Dla osób, które nie lubią biegania, a chcą robić aktywności poza domem poleca się rower, rolki bądź nartorolki. W sezonie zimowym warto wybrać się w góry na narty bądź snowboard. Podstawowe pytanie brzmi tylko: po co? Otóż uprawianie sportu wnosi w życie dużo radości, a także powoduje, że jesteśmy zdrowsi, silniejsi. Sport wpływa również na atrakcyjność – zarówno kobietom jak i mężczyznom rzeźbi sylwetkę, co powoduje, że wzrasta ich powodzenie u płci przeciwnej.

Elementem dbania o siebie powinna być także dobra, zbilansowana dieta. Oczywiście zacząć należy od podstawowych spraw, do których należy regularność. Pamiętajmy, żeby codziennie zjeść pożywne śniadanie, syty obiad oraz kolację. Brak każdego z tych trzech posiłków będzie negatywnie wpływał na codzienne życie. Chtoniczne zmęczenie nawet po 10 godzinach snu bardzo często jest właśnie objawem zbyt małej ilości przyjmowanych pokarmów. Trzeba także pamiętać, że uprawiając sport spalamy mnóstwo kalorii, które trzeba po prostu uzupełniać. Zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego tryby życia i lekceważenie posiłków nie skończy się z pewnością dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here