Na lepszy nastrój

Czasem miewamy gorsze dni. Z jakiegoś powodu jesteśmy źli, smutni, przygnębieni, nic nam się nie chce. Nie mamy ochoty na nic. No może na zaszycie się w domu i nie wychodzenie do ludzi. O ile chwilowy spadek nastroju nie jest niczym dziwnym o tyle nie możemy pozwolić żeby ciągnął się bardzo długo. Źle to wpłynie na nas samych. Lepiej znaleźć sposób jak poprawić sobie humor. Jest wiele możliwości. Trzeba tylko zacząć działać. Nie musimy myśleć o tym co nas wprowadziło w taki stan ducha. Zamiast tego spróbujmy z tym zawalczyć.
Po pierwsze dobrze jest ustalić dlaczego nam źle. Czy przez nie miłe słowa drugiej osoby czy też przez jakieś wydarzenie. A może po prostu ciężki dzień, nic się nie chce i nic nie wychodzi. Może uda się temu zaradzić? Czy trudna sytuacja jest naprawdę nie do rozwiązania? Warto wyjść i poradzić się osób bliskich. Może oni znajdą rozwiązanie.
Jeśli doskwiera nam pogoda, zmęczenie i smutek dobrym pomysłem mogą być zakupy. Przejście się do sklepów, pooglądanie kolorowych wystaw odciągnie nasze myśli od smutku. A może uda się coś nabyć dla siebie np. nowe ubranie, książkę, grę czy jakiś gadżet.
Kolejny sposób to wybrać się do restauracji, kawiarni, pubu z jedną bądź kilkoma osobami. One odciągną nas od przygnębiających myśli.
Jak poprawić sobie humor, gdy jednak mimo wszystko wolimy zostać w domu? Tu także mamy wiele możliwości. Na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem patrzenie w sufit i zasmucanie się. Najlepiej się czymś zająć. Gotowanie to bardzo dobry sposób. Znalezienie jakiegoś ciekawego przepisu i zrealizowanie go to bardzo dobra opcja. Zajmiemy się czymś i nie będziemy skupiać na złym humorze. A pyszne jedzenie, które przyrządzimy wpłynie na nas pozytywnie.
Dla mniej utalentowanych kulinarnie lub niechętnych do gotowania także jest kilka sposobów. Telewizja i internet dostarczają nam mnóstwo możliwości. Ciekawy film będzie dobrą odskocznią od złego nastroju. Może to być komedia, przygodowy, fantasy czy dokumentalny. Ile ludzi tyle preferencji. Jedni wolą seriale a inni filmy akcji. Znamy swoje upodobania, więc bez większych problemów wybierzemy coś dla siebie.
A jak poprawić sobie humor za pomocą internetu? To już zależnie od upodobań. Czy będzie to czat ze znajomymi przez portale społecznościowe czy przeglądanie interesujących nas blogów. Ważne by zająć się czymś innym niż myślenie o tym jak jest nam źle. Przez internet możemy też zrobić zakupy oraz przejrzeć ofertę sklepów. Może wprowadzili jakieś nowości? Albo uda się zakupić coś po okazyjnej cenie? Warto się zainteresować.
Gorąca kawa, herbata czy czekolada także przychodzi z pomocą, gdy nie wiemy jak poprawić sobie humor. Wybierzmy nasz ulubiony napój i np. zacznijmy czytać jakąś książkę, na którą nie mieliśmy czasu.
W ostateczności możemy też pójść spać. Sen wpływa regenerująco na organizm. Czasem jesteśmy po prostu zmęczeni i stąd wynika nasze złe samopoczucie. Warto wtedy po prostu odpocząć. Rano obudzimy się z większą dawką energii. A po złym nastroju nie będzie śladu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here