Jak ogolić miejsce intymne?

Pytanie o to, jak ogolić miejsce intymne, nie należy do rzadkości. Problem ten dotyczy obu płci, ponieważ zastanawiają się nad tym i mężczyźni, i kobiety. Na szczęście usuwanie owłosienia intymnego nie jest trudne, zwłaszcza dziś, gdy mamy szereg możliwości i produktów, które nam to zdecydowanie ułatwiają. Nie można jednak ukryć faktu, że wszystko to wymaga pewnej wprawy i dużej dokładności. Jak ogolić miejsce intymne, by nie doszło do żadnych skaleczeń czy podrażnień?

Golenie miejsc intymnych zdecydowanie najczęściej wykonywane jest za pomocą ręcznej maszynki. Zwykle są to jednorazowe produkty, które nabywamy w drogerii czy supermarkecie. Trzeba pamiętać, aby nie stosować ich w jakichkolwiek innych częściach ciała, jak np. nogi czy pachy. Maszynki do golenia zawierają zazwyczaj specjalny pasek z substancją nawilżającą, przez co golenie jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Zaleca się też zakup sprzętu z wieloma ostrzami, by całość przebiegła łatwiej i szybciej. Producenci oferują również mniejsze i bardziej poręczne wersje maszynek dedykowanych właśnie do pozbywania się włosków z tych okolic. Trzeba także pamiętać o tym, aby wyposażyć się w odpowiedni preparat do golenia. Może to być pianka, krem lub żel, wiele osób stosuje również zwykłe mydło lub płyn pod prysznic.

Jak ogolić miejsce intymne? Od czego zacząć? Najpierw należy przyjąć wygodną, odpowiednią do tego pozycję – najlepiej siedzącą, z rozchylonymi udami. Następnie należy okolice intymne nawilżyć wodą, ponieważ suche włoski zdecydowanie trudniej będzie zgolić. Można wywołać również niepotrzebne podrażnienia. Po prysznicu czy kąpieli na owłosienie intymne nakładamy produkt, czyli wspomnianą piankę, krem, żel czy płyn. Można również przeprowadzić peeling, jednak powinien być on bardzo delikatny. Warto także dłuższe owłosienie skrócić najpierw za pomocą np. nożyczek, oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. W ten sposób znacznie ułatwimy sobie pracę. Gdy wszystko jest już przygotowane, przechodzimy do golenia. Chwytamy maszynkę i nie dociskając jej zbyt mocno do skóry, wykonujemy ruchy w dokładnie tym samym kierunku, w jakim rośnie owłosienie. Trzeba oczywiście być bardzo ostrożnym – pośpiech i brak uwagi może wywołać skaleczenie. Gdy osiągniemy już oczekiwany efekt i skóra będzie odpowiednio gładka, musimy całość zmyć ciepłą wodą i dokładnie wytrzeć. Na koniec zaleca się zastosować możliwie najdelikatniejszą i najbardziej naturalną oliwkę lub balsam nawilżający z witaminami. Kosmetyki tego typu nie powinny być stworzone na bazie alkoholu ani zawierać zbyt wiele składników zapachowych.

Gdy zastanawiamy się, jak ogolić miejsce intymne, warto pomyśleć także nad innymi metodami pozywania się owłosienia. Wiele osób stosuje depilowanie odpowiednim sprzętem, pastą cukrową czy też woskiem. Ostatni sposób najlepiej wykonywać u profesjonalisty. W gabinetach kosmetycznych przeprowadzane jest też usuwanie włosów intymnych z wykorzystaniem metody laserowej. Ta metoda zdecydowanie wygrywa pod względem skuteczności, jednak jest też najdroższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here