Jak zdjąć tipsy?

Tipsy, czyli wykonane z tworzyw sztucznych formy nakładek na naturalne paznokcie, jeszcze kilka lat temu były prawdziwym hitem. Dziś ich popularność może nieco spadła, nie zmienia to jednak faktu, że wciąż wiele kobiet uwielbia stosować tego rodzaju przedłużenia paznokci z uwagi na łatwość zakładania i możliwość dokonywania diametralnych zmian w wyglądzie własnych dłoni. Część pań korzysta wówczas z usług profesjonalnego salonu manicure, jednak spora grupa wykonuje całą czynność samodzielnie. Z tego powodu pojawia się dylemat, jak zdjąć tipsy. Zrobienie tego w niewłaściwy sposób może przecież uszkodzić paznokcie lub wpłynąć źle na ich ogólny stan, doprowadzając do osłabienia, rozwarstwiania czy łamliwości.

Pierwszy sposób na to, jak zdjąć tipsy, polega na usunięciu za pomocą pilniczka jego górnej warstwy. Trzeba to robić maksymalnie ostrożnie, aby nie wywołać szkód w naturalnej płytce. Kolejnym krokiem jest wlanie do pojemnika odrobiny acetonu i moczenie w nim spiłowanych paznokci przez minimum kwadrans. Pozostałość po tipsach zmiękczy się wówczas na tyle, że pozbycie się resztek sztucznego tworzywa będzie już bardzo łatwe. Trzeba zastosować do tego patyczek z drewna, a gdy dojdziemy do końca – wypolerować powierzchnię naturalnego paznokcia. Inna, dość podobna metoda na to, jak zdjąć tipsy, również dotyczy acetonu. Tym razem trzeba jednak nasączyć nim waciki i położyć na powierzchni nakładek, których chcemy się pozbyć. Niezbędna będzie w tym przypadku również folia aluminiowa, której kawałkami owijamy paznokcie i czekamy 15-20 minut.

Bardzo pomocne w tym, jak zdjąć tipsy, są również gotowe produkty, które możemy nabyć w drogeriach online, a coraz częściej także stacjonarnie. Mogą mieć one np. formę naparstków, do których wlewamy aceton, a na koniec umieszczamy tam końcówki palców. Metoda ta jest o tyle korzystna, że odmaczaniu ulegają same tipsy, a nie reszta palców czy dłoni, jak w przypadku trzymania w misce z płynem. Przez to nie doprowadza się ich do zbędnego wysuszania. Można za to bez żadnych kłopotów usunąć zmiękczone, sztuczne nakładki, pozostawiając jedynie naturalne paznokcie.

Wymienione wyżej metody dotyczyły opcji akrylowych. Jak zdjąć tipsy żelowe, również bardzo lubiane przez wiele kobiet? Tu stosuje się właściwie jedynie przecinanie gilotyną i piłowanie do momentu dotarcia do własnej płytki. Początkowo pilniczek powinien być zdecydowanie bardziej gruboziarnisty, jednak z biegiem czasu należy zmienić go na drobny. Nie można też przegapić momentu dotarcia do naturalnej płytki.

Gdy tipsy zostaną już usunięte, trzeba na koniec zadbać o kondycję własnych paznokci. Konieczne są zatem odpowiednie kosmetyki. Na pewno przydadzą się odżywki, olejki czy kremy, które należy zastosować za każdym razem po zdjęciu tipsów. Trzeba również pamiętać o jednej z najważniejszych zasad. Tipsy, choć mogą prezentować się bardzo ładnie, zawsze niszczą choć trochę płytkę paznokci. Warto więc unikać permanentnego ich stosowania, robiąc sobie co jakiś czas przerwy na regenerację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here