Szukasz książek, które zmuszają do myślenia i będą idealne dla dojrzałego czytelnika? A może potrzebujesz oryginalnego prezentu dla mola książkowego? Zobacz nasze propozycje ciekawych tytułów! „Madame” – audiobook psycholożki Joanny Flis, a może wciąż aktualna klasyka literatury? Wybierz to, co lubisz.

Żeby książki stały się motorem zmian w życiu, wcale nie muszą być poważnymi poradnikami. Dobra pozycja skłania do refleksji i porusza w nas głęboko ukryte emocje. Jeśli pragniesz zmiany, przesłuchaj „Madame”. Audiobook jest lekki i przystępny, ale bardzo wartościowy. Sięgnij też do klasycznych dramatów, które nigdy nie zawodzą i pełnych emocji opowiadań. Jedne i drugie mogą wnieść do twojej codzienności nową jakość.

„Madame” audiobook Joanny Flis – bestseller idealny na prezent

Audiobook „Madame” możesz przesłuchać na różne sposoby lub kupić w prezencie. Wewnętrzne dziecko, syndrom DDD, trudne rozstania, asertywność i życie po dorosłemu – o tym wszystkim pisze w swojej najnowszej książce autorka. Czy warto sięgnąć po tę pozycję, skoro samopomocowych rzeczy nasłuchaliśmy i naczytaliśmy się tak wiele, a wciąż nie wiemy czego się trzymać i na czym się oprzeć? Ten poradnik jest pozbawiony skomplikowanych teorii, bezpretensjonalny i konkretny, a przy tym świetny do czytania w tradycyjnej formie, jako ebook oraz oczywiście jako „Madame” – audiobook, który można włączyć w każdej chwili. Warto sprawdzić, czy książka „Madame” postawi nas na nogi i nauczy żyć dojrzalej.

„Najlepiej się nie urodzić” Antoniego Libery – opowiadania pełne emocji

Lubisz współczesne polskie opowiadania? Jeśli tak, z pewnością przypadnie ci do gustu zbiór Antoniego Libery. Każde z opowiadań jest inne, a wszystkie wniosą w twoje życie coś nowego, bawiąc, wzruszając, ale też nieustannie zaskakując. Znajdziesz tu ludzkie problemy i mnóstwo emocji. Niektóre z tekstów zawierają wątki osobiste, inne są czysto fantastyczne. Chociaż poruszają tak poważne problemy jak przemijanie, przeznaczenie i przypadek, są przyjemne w odbiorze. Wyróżnia je precyzja i przejrzystość języka, są też pełne gorzkiego humoru. To zupełnie inny sposób na szukanie ważnych odpowiedzi w porównaniu z „Madame”. Audiobook autorki książek psychologicznych podaje wszystko wprost, natomiast w przypadku Libery odpowiedzi poszukujemy w poetyckiej, metaforycznej formie.

„Czekając na Godota” Samuela Becketta – piękno w absurdzie

Są utwory, które każdy powinien znać, a „Czekając na Godota” Samuela Becketta z pewnością do nich należy. Dramat opowiada o bezdomnych: Estragonie i Vladimirze, czekających na przybycie Godota. Nie wiedzą jednak ani kim on jest, ani kiedy mogą się go spodziewać. Nie mają nawet pojęcia, w jakim celu mają się z nim spotkać. Mimo to czekają, zajmując swój czas na wszelkie możliwe sposoby, a Godot i jego cień, wpływają na losy i zachowanie bohaterów. 

Sztuka w zaskakujący sposób ukazuje absurd ludzkiego życia, zmuszając tym samym do zastanowienia się nad jego sensem. Nie znajdziemy tu jednoznacznej interpretacji czy odpowiedzi na pytania egzystencjalne, musimy znaleźć je sami.

„Antoniusz i Kleopatra” Williama Szekspira – miłość i wojna

„Antoniusz i Kleopatra” to drugi dramat w tym zestawieniu. Klasyczny, a jednak zaskakująco współczesny, pełen emocji i skłaniający do rozmyślań. Mamy tu fascynującą historię miłosną na tle tragicznych wydarzeń związanych z wojną. Co ważne, jest ona oparta na prawdziwej historii starożytnego Rzymu i Egiptu.

W dramacie poznajemy historię Marka Antoniusza, czyli wodza rzymskiego oraz egipskiej królowej Kleopatry. To piękna i wzruszająca opowieść, pokazująca tragizm wojny i jej wpływ na ludzkie emocje i życie.

Czytaj gdzie chcesz i jak chcesz

Obecnie możemy oddawać się lekturze wszędzie i na różne sposoby. Wystarczy nosić ze sobą czytnik typu Kindle czy telefon, żeby mieć pod ręką tysiące tytułów. Żeby słuchać ciekawych audiobooków, wystarczy odpowiednia aplikacja lub program umożliwiający odtwarzanie plików mp3 w swoim smartfonie. Książka czytana przez lektora to czysta przyjemność. 

Słuchaj i czytaj wartościowe pozycje takie jak „Madame” – audiobook o rozwoju osobistym lub „Czekając na Godota” – arcydzieło teatru absurdu, a z pewnością łatwiej będzie ci poradzisz sobie z trudami dorosłego życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here