modelka

To zawód, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem w szczególności wśród młodych kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ doświadczenie nie jest wymagane przy wszystkich zleceniach i łatwo jest je zdobyć. A na czym dokładnie polega praca hostessy? Podpowiadamy!

Jak w praktyce wygląda praca jako hostessa?

Trzeba przyznać, że praca hostessy nie jest dla każdego. To stresujący i wymagający zawód, a przy tym konieczne jest spełnianie określonych oczekiwań, dotyczących aparycji. To agencja hostess rekrutuje kobiety, również nastolatki na różnorodne rodzaju wydarzenia, podczas których mają one promować określone produkty.

W praktyce oznacza to, że hostessa pojawia się na różnorodnych eventach, takich jak bankiety, konferencje, gale czy targi, a później musi wypełniać swoje obowiązki, które przybierają różnorodnych charakter. Pracownice witają gości, a także prezentują określone produkty. Często muszą też rozdawać ulotki, a także różnego rodzaju gadżety, najczęściej są to smycze, kubki czy firmowe notesy oraz długopisy. W zależności od rodzaju wydarzenia, hostessa asystuje też w trakcie wykładów, prezentacji czy wystąpień. Może się zajmować, na przykład podawaniem kwiatów, dyplomów czy nagród. Często też zachęca do udziału w różnorodnych konkursach.

Co ważne, panie muszą być uśmiechnięte i powinny wyróżniać się miłą aparycją. To właśnie agencja fotomodelek często też rekrutuje hostessy Wrocław na różnego rodzaju imprezy sportowe. Wtedy muszą one wręczać zawodnikom nagrody, a także promować określone stoiska, produkty czy usługi poszczególnych sponsorów imprezy. Jeżeli o tym pomyślisz, z pewnością przypomnisz sobie panie, które wręczają nagrody podczas takich wielkich wydarzeń, jak wyścigi Formuły 1 czy zawody kolarskie.

Jakie wymagania stawia się przed hostessą?

Agencja modelek i hostess rekrutuje dziewczyny, które spełniają określone kryteria. Musisz wiedzieć o tym, że nie każda kobieta sprawdzi się w tej roli. Przede wszystkim klienci często oczekują, że pracownice będą wyróżniały się pięknym uśmiechem. Muszą być pogodne i zadbane. To jednak nie wszystko, ponieważ konieczna jest też w tym przypadku miła aparycja, a także zadbana cera. Kobieta powinna wyróżniać się także szczupłą sylwetką i często konieczne jest to, aby była dość wysoka. Pogodne usposobienie i pozytywne nastawienie do życia to jedno. Inne kwestie to także punktualność, elastyczność, mobilność oraz wysoka kultura osobista i pewność siebie. Wielu klientów oczekuje też dobrej znajomości języka obcego, a także umiejętności pracy pod presją czasu. Nie bez znaczenia jest też zdolność szybkiego uczenia się. Jeżeli szukasz pracy w tej roli, wybierz sprawdzoną agencję, która Cię nie zawiedzie, a do tego grona na pewno należy Essential Models, w której pracują najlepsi, wykwalifikowani specjaliści w branży i nawiązują współpracę z pięknymi modelkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here