Najnowsze trendy na sezon wiosna/lato 2021

0
870

Trendy w modzie zmieniają się niezwykle dynamicznie. Bardzo trudno przewidzieć, co będzie modne za 2 lata, jednak najnowsze propozycje na ten sezon są na wyciągnięcie ręki. Co będzie modne latem? Jakich fasonów, wzorów i kolorów nie może zabraknąć latem w Twojej garderobie? Oto nasz przegląd najgorętszych trendów na sezon wiosna/lat 2021.

Koniec epoki fast fashion

Skończyła się epoka modnych trendów; żywotność trendów, które mają znaczenie, liczy się teraz w latach, a nie w miesiącach.

Mówiąc językiem gazet, slow fashion to trzecia droga mody. Nie trzeba już dokonywać trudnego wyboru między wkupywaniem się w cykl szybkiej mody (konsumpcyjny horror, ale za to radosny) a całkowitym wyrzeczeniem się mody (godne podziwu, ale trochę bezradne). Slow fashion wyznacza inny kierunek. Chodzi o to, aby Twoje ubrania były aktualne, ale nie najnowsze. Chodzi o to, by uchwycić fason sukienki, który definiuje dekadę, a nie sezon. Podąża za modą, ale twardo stąpa po ziemi, pamiętając, że ubrania nie są jednorazowego użytku.

Nowe spojrzenie na modę

Pandemia zredefiniowała nasze poczucie estetyki i przywiązanie do mody. Dziś zdajemy sobie sprawę z tego, że nie potrzebujemy kilkunastu nowych t-shirtów – wystarczy jeden porządny, który będziemy mogli nosić nawet kilka lat. Takie podejście sprawia, że nie polujemy już na tanie ubrania słabej jakości. Wiele z nas dobrze wie, że przysparzają one nam jedynie problemów. Chętniej zaglądamy do lumpeksów i vintage shopów, w których można znaleźć perełki z drugiej ręki w świetnym stanie. Rynek modowy zatrzymał się na chwilę na czas pandemii, a dziś znów zaczyna się rozwijać, jednak moda ma już inne oblicze.

Idea slow fashion oznacza także, że lepiej kupić jedną parę droższych butów wysokiej jakości niż nawet kilkanaście niewygodnych, które nie przetrwają nawet jednego sezonu. Postaw więc na kozaki włoskie i klapki włoskie, wykonane z najwyższej jakości skóry naturalnej.

Idea slow fashion

W miarę jak wehikuł mody powoli się rozkręca, odnajduje nowe, wolniejsze tempo. Projektanci, którzy tworzyli cztery kolekcje rocznie, zredukowali je do dwóch. Mniejsze marki przyjmują model produkcji seryjnej, przyjmując zamówienia z wyprzedzeniem: jeśli zamówiono 45 sukienek, to wyprodukowano 45, w potrzebnych rozmiarach i nic się nie marnuje. Oznacza to opóźnienie pomiędzy dniem złożenia zamówienia, a dniem otrzymania sukienki – ale może to i dobrze. Okazuje się, że mamy więcej cierpliwości, niż nam się wydawało rok temu.

Trendy w zgodzie z naturą

Slow fashion nie oznacza całkowitego odejścia od najnowszych trendów. Według tej zasady, nie zmieniają się jednak one tak dynamicznie. Co to oznacza dla nas? Tylko i aż tyle, że sukienka kupiona w zeszłym sezonie z powodzeniem posłuży Ci również i w tym sezonie. Chodzi o to, aby maksymalnie wykorzystywać potencjał ubrań, które już mamy w swojej szafie. Może warto je delikatnie przerobić, by zyskać coś nowego i niezwykle oryginalnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here