Prowadzenie sklepu online

Chciałbyś pracować z dowolnego miejsca na świecie oraz zajmować się jedynie sprawdzaniem przelewów przychodzących na Twoje konto bankowe? Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest nadzorowanie sklepu Internetowego. Do Twoich obowiązków należał będzie szereg zadań. Sprawdzanie stanów magazynowych, przeszukiwanie Internetu pod kątem znajdowania ciekawego asortymentu, kształtowanie polityki cenowej, odpowiadanie na reklamacje klientów, a także tworzenie opisów przedmiotów.

Co musisz umieć by móc tak pracować? Przede wszystkim musisz być samodzielny i zaradny. Musisz potrafić samodzielnie stawiać przed sobą zadania i się z nich rozliczać.

Przyda Ci się także znajomość matematyki, ale nie bój się, nie będziesz musiał liczyć całek. Wystarczy, że wiesz jak obliczyć marżę lub przemnożyć wagę towarów przez ilość zamówionych sztuk.

Jeśli myślisz, że jesteś w stanie sobie z tym poradzić, zacznij od szukania sklepu, który Twoim zdaniem wymaga pomocy. Nie szukaj jednak malutkich sklepików, prowadzonych przez jedną osobę. To prawdopodobnie nie Twój target. Skup się na średnich sklepach. Być może właściciel takiego sklepu nie ma już siły by zajmować się organizacyjnymi sprawami i chciałby się skupić na strategii? To Twoja szansa.

Napisz do właściciela takiego sklepu i miłym tonem wskaż mu co należałoby poprawić. Zasugeruj zmiany i sposób ich rozwiązania. Wskaż siebie jako antidotum na jego problemy. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w tej materii, podlinkuj do sklepu, którym się zajmujesz lub zajmowałeś.

Zaproponuj sposób rozliczania, który będzie zadowalający dla obu stron. Może akurat właściciel tego sklepu będzie chciał Cię zatrudnić na Twoich warunkach?

Zastanawiasz się dlaczego warto tak pracować? Możliwości jest tak wiele, że trudno je zliczyć. Możesz pracować z kawiarni w Twoim rodzinnym mieście. Dlaczego by nie robić tego z plaży na jakiejś tropikalnej wyspie? Może marzą Ci się wczasy w Wietnamie?

Koszty życia w egzotycznych krajach mogą być niższe niż w Polsce. Płacisz za życie w Wietnamie, a zarabiasz w Polsce! Może znasz bardzo dobrze jakiś język obcy? Spróbuj poszukać sobie pracy w zagranicznym sklepie, zakres obowiązków się niczym nie różni. Jeśli wiesz jak obliczyć marżę w Polsce, wiesz jak to zrobić w Anglii.

Pomogę Ci trochę, gdyż kilkukrotnie już wspomniałem o owej marży, ale nie powiedziałem jak się ją liczy. Przede wszystkim marża to cena sprzedaży produktu pomniejszona o koszt jego uzyskania. Można ją wyrazić kwotowo lub procentowo. Ten drugi sposób jest zdecydowanie bardziej popularny.

Przykład:
Jeśli produkt sprzedajesz za 100 złotych, a Twój koszt to 70 złotych to Twoja marża to 30%. Dlaczego? 100-70=30. Proste?

Czy marża zawsze musi być wysoka? Nie musi tak być, choć im większa tym lepiej! Możesz sprzedawać bardzo dużo produktów na niskiej marży, ale skala sprzedaży pozwoli Ci zarobić duże pieniądze. Najlepiej jednak jakby marża być duża. Wtedy nawet przy niewielkiej ilości sprzedanych towarów lub usług jesteś w stanie zainkasować sowite wynagrodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here