zabawy dla przedszkolaka

Znalezienie zajęcia dla przedszkolaka w domu nie polega tylko na włączeniu mu bajek lub układaniu z nim klocków. Warto sięgnąć nieco dalej! To, że dziecko jest w domu nie oznacza, że nie musi się rozwijać. Obudź w nim chęć odkrywania, poszerzania horyzontów i doświadczania czegoś zupełnie nowego. Do tego idealnie sprawdzą się kreatywne zabawy. Nie musisz mieć do niech specjalnych zabawek. Najczęściej będziesz potrzebować tylko… chęci oraz czasu! Zabierz się więc do zabawy!

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/zabawy-dla-przedszkolaka/

Zabawy dla przedszkolaka w domu – na co się zdecydować?

  1. Malowanie dzieci lubią wyzwania, zaproponuj dziecku, aby namalowało obraz związany z czymś konkretnym np. zabawką, zwierzątkiem, owocami, lub Waszą rodziną. Zmotywuj maluszka, że bardzo mocno zależy Ci na tym obrazie i z wielką chęcią chciałbyś powiesić go w honorowym miejscu w domu.
  1. Wcielanie się w postacie – jeżeli dzieci są nieco starsze można wcielać się w postacie historyczne, to z pewnością będzie zabawne, ale również edukujące. Dziecko przez ,,wcielanie się w postać’’ będzie mogło poznać ją bliżej i przybliżyć sobie nieco fakty z jej życia. W przypadku przedszkolaków zamiast postaci historycznych, możesz użyć postaci z bajek. Uzgadniacie, że danego dnia będziecie zachowywać się i wyglądać jak dana postać z wybranej kreskówki. Najlepiej będzie jeżeli w zabawę zaangażuje się cała rodzina. 
  1. Wspólne gotowane – oczywiście nie chodzi tutaj o to, że Twój przedszkolak ma sam ugotować  i podać obiad. Podczas gotowania możesz zaprosić go do kuchni, aby wykonywał proste czynności. W ten sposób nie dość, że będziesz miała pociechę cały czas na oku, to otrzymasz dodatkowe ręce do pracy. Możecie zabrać się np. za pieczenie babeczek lub robienie sałatki warzywnej lub owocowej. 
  1. Cień – połóż duży kawałek białego papieru w pokoju, w którym świeci słońce. Na nim niech znajdą się ulubione figurki zwierząt Twojego malucha. Rzucą one cień na papier. Teraz tylko kredki w dłoń Twojej pociechy i czas na odrysowanie cieni z ukochanych figurek.
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObuwie damskie Karino
Następny artykułPlastik na sprzedaż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here