5 popularnych ras psów, które potrzebują ubranek na spacery w zimne dni

Zamierzasz wkrótce przywitać w domu nowego czworonoga i jesteś na etapie kompletowania wyprawki? W przypadku przedstawicieli niektórych ras na liście niezbędnych przedmiotów zdecydowanie powinny pojawić się ubranka, które zapewnią psu uczucie ciepła na świeżym powietrzu. Sprawdź, czy twój wymarzony zwierzak może potrzebować okrycia wierzchniego podczas spacerów w chłodniejsze dni.

Yorkshire terrier

W przypadku uroczych yorków istnieje kilka powodów, dla których ich właściciele powinni zadbać o ciepłe ubranka dla psa. Przede wszystkim przedstawiciele tej rasy nie mają podszerstka, który jest warstwą sierści zapewniającą ochronę przed chłodem i wodą. Jest to typowa cecha wielu ras ozdobnych, do których yorki z pewnością się zaliczają. Ponadto są to dość niewielkie psy o stosunkowo niskiej ilości tkanki tłuszczowej, co również nie ułatwia im utrzymania ciepłoty ciała. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż przeważnie od początku swojego życia większość czasu spędzają w domu, nie są zatem przyzwyczajone do niskich temperatur.

Buldog francuski

Choć buldog francuski ma dość krępą budowę ciała, to również może marznąć podczas spacerów w chłodniejsze dni. Jest to związane z brakiem podszerstka, który pełni funkcję nieprzemakalnej warstwy termoizolacyjnej. Na dodatek przedstawiciele tej rasy mają krótką sierść, co również nie pomaga w ochronie przed zimnem. Jako typowy pies ozdobny i kanapowy buldog francuski nie jest też przyzwyczajony do dłuższego przebywania na zewnątrz budynków. Warto zatem ubrać psiaka w kurtkę bądź sweter, gdy zauważy się pierwsze oznaki marznięcia podczas spaceru.

Pudel

Te efektowne psy pod względem wielkości można podzielić na cztery odmiany. Poza pudlem dużym inne odmiany nie mają podszerstka, dlatego w chłodniejsze dni potrzebuje ubranek z oferty internetowego sklepu AquaelZoo.pl. W utrzymaniu ciepła nie pomaga też dość smukła budowa ciała. Najszybciej zmarznie prawdopodobnie przedstawiciel odmiany toy, który jest najmniejszym pudlem. Psy rasy miniaturowej i średniej również mogą nie czerpać przyjemności ze spaceru w chłodniejsze dni, jeśli nie zadba się o  odpowiednie ubranka.

Chart afgański

Dostojne charty afgańskie dość szybko marzną na chłodzie z kilku powodów. Przede wszystkim są wyjątkowo szczupłymi psami z naprawdę niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Nawet spora dawka ruchu w chłodniejsze dni może nie wystarczyć zatem do wyprodukowania ciepła niezbędnego do ogrzania ciała. Choć charty afgańskie mają długie włosy, to nie mają podszerstka, co również jest przyczyną dość szybkiego wychładzania organizmu podczas zimowych spacerów.

Bokser

Krótka sierść pozbawiona podszerstka sprawia, że właściciele bokserów powinni zadbać o odpowiednie ubranka dla swoich podopiecznych. Jest to rasa o dość niskiej odporności na warunki atmosferyczne, w tym na niskie temperatury. Należy jednak wziąć pod uwagę, że boksery lubią ruch. Jeśli zatem podczas spaceru w chłodniejsze dni pies dużo biega, to warto uważać na to, żeby ubranko nie doprowadziło do przegrzania organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here