kosmetyki

Praca na takim stanowisku w pewnością nie należy do najłatwiejszych oraz najprzyjemniejszych zawodów. Taka osoba, jako ostania zajmuje się ciałem zmarłej osoby. Żeby zostać tego typu specjalistą potrzebny jest odbyty kurs. Jego koszt jest całkiem spory, a więc można uznać, że droga zawodowa w celu podjęcia się takiej profesji może nas trochę kosztować. Być może zastanawiasz się czy taki kurs będzie w stanie załatwić nam dobrze płatną pracę. Przecież skoro tyle kosztuje, to wykonywanie tego zawodu po zdobyciu certyfikatu powinno być dobrze płatne. Czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-balsamista/ 

Ile zarabia się pracując na takim stanowisku?

Za profesjonalną balsamacje jesteśmy w stanie zarobić około 800 zł, ale tylko wtedy, kiedy na ciele nie ma obrażeń powodujących dłuższą pracę balsamisty. Godzina pracy takiego specjalisty wyceniana jest zazwyczaj na 100-200 złotych. Przy poważnych obrażeniach cały proces trwa nawet 48 godzin. Oznacz to, że pracując w takim zawodzie możemy zarobić od 4 800 złotych do 9 600 złotych za jedno ciało.

Początkujący balsamista skali miesiąca może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 10 tysięcy złotych. Natomiast ten o wiele bardziej doświadczony będzie zarabiał nawet drugie tyle.

Jednak praca w takim zawodzie to dostępność przez 24 godziny na dobę. Co więcej jako taki specjalista musimy posiadać własny sprzęt kosmetyki, chemię pogrzebową i środki bezpieczeństwa, takie jak rękawice, fartuchy i odzież.

Kursy na balsamistę – jak to koszt?

Ceny kurów dla balsamistów uzależnione są od tego, jaką dziedzinę oraz zakres materiałów obejmują. Poniżej podane zostały koszty kursów, wraz z ich nazwami.

  • Koszt kursu „Tanatokosmetyka i toaleta pośmiertna” to 2500,00 zł.
  • Koszt kursu „Wizaż i kosmetyka rekonstrukcyjna” to 11000,00 zł.
  • Koszt kursu „Tanatopraksja i wizaż” to 11000,00 zł.
  • Koszt kursu „Tanatopraksja ‚Master’” to 11000,00 zł.
  • Koszt kursu „Laborant sekcyjny” to 12000,00 zł.

Zobacz też: http://www.twojafanaberia.pl/balsamista-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here