Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej

Usuwanie niepożądanego owłosienia to dla wielu osób codzienność, niestety nie należąca do przyjemnych czynności. Dobrą wiadomością dla takich osób, które chcą cieszyć się gładką skórą bez konieczności dbania o to na co dzień jest dostępność i skuteczność metod trwałego usuwania włosów.

Rodzaje zabiegów trwale usuwających owłosienie

Obecnie istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych metod usuwania zarostu raz na zawsze. Do takich należą:
• Elektroliza, podczas tego zabiegu włos usuwany jest poprzez oddziaływanie na niego prądem galwanicznych
• Diatermia chirurgiczna, termoliza,w tym przypadku to redukcji cebulki włosa używa się prądu zmiennego
• Epilacja ultradźwiękami, ta metoda polega na aplikacji na włos i cebulkę fali ultradźwiękowych,
• Fotoepilacja, w której na niechciany zarost działa się światłem.
Jednak najpopularniejszą metodą, królową metod trwałego usuwania włosów jest epilacja laserowa, która, jak nazwa wskazuje to walki z włosem wykorzystuje moc działania laseru.

Na czym polega depilacja laserem

Depilacja laserowa katowice polega na przesyłaniu wgłąb skóry wiązki laserowej, czyli fali elektromagnetycznej. Laser katowice wykrywa pod skórą barwnik melaninę, która tworzy trzon włosa, po czym ją niszczy poprzez mini-eksplozję. Jeden zabieg degraduje około 20 procent włosów. Zabieg więc trzeba powtórzyć, aby 100 procent owłosienia zostało zaatakowane laserem. Powtarzalność zabiegu wymuszona jest cyklem wzrostu włosa. Włosy w naszym ciele nie rosną w tym samym czasie: jedne są w pełni rozwinięte podczas, gdy inne dopiero się regenerują.Depilacja laserowa katowice jest skuteczniejsza, gdy mamy do czynienia z mocniejszymi, ciemniejszymi włosami. W takim przypadku laser katowice łatwiej zlokalizuje barwnik melaninę, czyli skutecznie usunie włos. Dlatego też przed zabiegiem laserowej epilacji zaleca się usunięcie włosów za pomocą golarki, by włos był lepiej widoczny dla lasera.

Kto nie powinien korzystać z terapii laserowej

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinnny wstrzymać się przed depilacją laserową. Do innych przeciwwskazań należą wszystkie środki światłouczulającę. Trzeba też pamiętać, że pewne zioła jak nagietek czy dziurawiec nie mogą być stosowane w trakcie terapii laserem. Poza tym, pewne choroby skórne jak np. łuszczyca wykluczają przed wizytą w gabinecie kosmetycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here