Wiele ludzi chce usuwać swoje blizny. Często taka praktyka przynosi ogromną ulgę dla nich. Najbardziej obciążające są blizny na twarzy, które trudno jest zakryć. Z tego powodu wiele osób decyduje się na laserowe usuwanie blizn.
Dlaczego ludzie usuwają blizny?
Blizny dla wielu osób są źródłem kompleksów, a także utraty wiary w swoją osobę. Wszelkie urazy oraz zabiegi operacyjne przyczyniają się niestety do trwalszych śladów, jednakże jeszcze częściej przyczyną blizn na twarzy jest młodzieńczy trądzik.
Mimo tego że często twierdzi się, iż blizny dodają uroku, to przeważnie ich właściciele nie chcą zaakceptować tego typu zmian na powierzchni twarzy. Wiele młodszych osób kojarzy trądzik ze stresującym przeżyciem, a jego ślady – które nierzadko wyglądają mało estetycznie – mogą obciążać psychikę młodych ludzi. Niestety blizny trądzikowe wpływają niekorzystnie na samopoczucie oraz nierzadko powodują spadek samooceny człowieka.
Usuwanie blizn – przebieg zabiegu
Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który dość niedawno pojawił się w ofertach gabinetów medycyny estetycznej. Sama procedura przeprowadzana jest przy zastosowaniu urządzeń zwanych laserami frakcyjnymi. Przeznaczone są one również do usunięcia zmarszczek, a także rozstępów na skórze. Ponadto mogą sprawdzić się w czasie zabiegów skupionych na korekcji opadających powiek.
Warto pamiętać, że wygląd zewnętrzny – zwłaszcza w młodszym wieku – ma ogromne znaczenie. Dlatego nie jest dziwne, że wiele osób decyduje się na laserowe usuwanie blizn z twarzy.
Dlaczego laserowe usuwanie blizn jest popularne?
Warto zaznaczyć, że laserowe usunięcie blizn polegać będzie na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła, które przedostaje się w głąb skóry. Mowa tutaj o przedostaniu się do tkanki podskórnej, a także skóry właściwej. Efektem takiego działania jest powstanie mikrouszkodzeń skórnych. Wtedy zachodzi reakcja fototermiczna, a znajdująca się w tkance woda będzie podgrzana – kolejno odparowuje.
Trzeba pamiętać, że następstwem laserowej terapii jest uruchomienie naturalnych procesów odbudowy skóry, a także pobudzenie produkcji kolagenu. Mowa tutaj o substancji, która odpowiedzialna jest za nienaganny stan skóry człowieka. Jednakże wiadomo, że spadek produkcji kolagenu będzie powodował starzenie się skóry, a także jej zwiotczenie i powstawanie niechcianych zmarszczek.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.