Od czego rozpocząć przygodę z nurkowaniem

Nurkowanie jest sportem, który wydaje się wyjątkowo skomplikowany. Nie do końca jest to prawda. Chcąc cieszyć się podwodną pasją trzeba jednak dobrze się przygotować. Od czego zacząć swoją przygodę z nurkowaniem?

Umiejętności to podstawa

Chcąc nauczyć się nurkowania, koniecznie trzeba skorzystać z pomocy doświadczonego nurka, który zapozna adepta z teoretycznymi aspektami nurkowania, jak i z praktyką, która jest niezbędna, by uchronić się przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą przydarzyć się pod wodą.

Warto pamiętać, że naukę nurkowania mogą rozpocząć osoby, które dobrze radzą sobie z pływaniem. Umiejętność przepłynięcia 200 metrów bez odpoczynku to absolutne minimum.

Podstawowe kursy dla nurków trwają zaledwie kilka dni. Można również znaleźć opcję weekendową, która przeznaczona jest dla osób, które nie mają czasu w ciągu tygodnia.

Maska do nurkowania – jak wybrać?

Sklep nurkowy to pierwsze miejsce, które powinien odwiedzić przyszły nurek. To właśnie tu można skompletować niezbędny ekwipunek.

Wybierając maskę do nurkowania, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, by idealnie przylegała do twarzy. Warto również pamiętać, że im szersza jest maska, tym kąt widzenia będzie większy. Sklep nurkowy często proponuje maski, które zwiększają kąt widzenia przy pomocy dodatkowych szybek bocznych lub przejrzystego kołnierza i ramki maski.

Wybierając maskę, warto zwrócić uwagę na modele, które wyposażone są w zawory umożliwiające przedmuchiwanie wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu można usunąć wodę z maski, będąc nawet głęboko pod powierzchnią.

Wybierając rurkę należy skoncentrować się na tych, które mają miękki, anatomiczny ustnik, gdyż początkowo oddychanie przez nią może sprawiać problemy początkującemu nurkowi.

Płetwy – jakie będą najlepsze?

Kolejny zakup, który trzeba zrobić w sklepie nurkowym, to płetwy. Jest to wyjątkowo ważny element wyposażenia, który odpowiada za komfort nurkowania.

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem i nie mają prawidłowej pracy nóg powinny zdecydować się na płetwy miękkie.

Sklep nurkowy proponuje płetwy paskowe lub kaloszowe. Płetwy paskowe zakłada się na buty do nurkowania. Płetwy kaloszowe zakłada się na gołe stopy. Koniecznie trzeba pamiętać, że dobre płetwy to nie tylko większa przyjemność z pływania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy DIVEZONE.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here