broda

XXI wiek jest zdecydowanie bardziej nowoczesny i tolerancyjny niż poprzednie stulecia. Skąd te wnioski? Wiele się zmieniło w postrzeganiu płci, kanonów piękna czy orientacji seksualnej. Doszło też do wielkiej zmiany dotyczącej sylwetki „typowego mężczyzny”. Co prawda trend ten zmienia się co kilka lat, ale tym co zawsze jest na czasie i podoba się kobietom są tzw. drwaloseksualni, czyli mężczyźni, których możemy utożsamić z postacią drwala. Z czym nam się kojarzy taki facet?

Przede wszystkim świetna sylwetka, duża siła fizyczna i męski zarost-koniecznie z brodą. Jednak drwal XXI wieku tym różni się od swojego poprzednika z dawniejszych czasów, że wie jak zadbać o swój wygląd i to jest jednym z kluczowych elementów jego atrakcyjności.

Na ulicy coraz częściej spotyka się panów z zarostem. Są to mężczyźni, którzy korzystają z usług specjalistów tzw. barberów. U takiego fachowca niejednokrotnie da się słyszeć pytania: jak pielęgnować brodę? czym ją czesać? jakie kosmetyki do pielęgnacji brody są najlepsze? Co najciekawsze ten trend jest coraz popularniejszy, nawet w małych miasteczkach powstają specjalne zakłady kosmetyczne przeznaczone dla mężczyzn. Strony internetowe oferują już nie tylko kosmetyki dla pań, ale są pełne produktów takich jak męskie szampony, kosmetyki do zarostu.

Wracając do tematu drwaloseksualności – taki samiec charakteryzuje się też typowym strojem. Przede wszystkim jest to koszula w kratę i ciężkie, masywne trapery. Czemu trapery? A no dlatego, że taki facet jest w każdej chwili gotów do dalekiej wyprawy. Oczywiście zamiast torby czy aktówki ma przy sobie plecak! Co więcej, drwal, za którym oglądają się wszystkie kobiety na ulicy często ma liczne tatuaże.

Jak długo może potrwać era mężczyzn-drwali?

Prawdopodobnie trend ten zostanie z nami na dłużej. Dlaczego? Kobiety mają potrzebę, by ktoś się nimi opiekował w tym groźnym świecie, by mógł je otoczyć swoimi męskimi, silnymi ramionami.

Oczywiście, pewnie pojawią się nowe mody, zresztą wiele już ich jest za nami, np. mężczyźni metroseksualni, ekskluzywni menele (brzmi to paradoksalnie, ale swego czasu panowała moda na tego typu mężczyzn), hipsterzy…Ale trendy te mijały w zasadzie z taką szybkością, z jaką się pojawiły. Co ważne w drwalach można znaleźć nutkę mężczyzny pierwotnego- takiego co i ognisko rozpali, a i jak będzie trzeba to wyruszy na polowanie. Ale po drugie znajdujemy w nim też coś współczesnego- dba o siebie, stosuje kosmetyki, jest normalnym mężczyzną współczesnych czasów.

Nie ma pewności, w którą stronę podążą trendy, jedno jest pewne- ciekawie jest obserwować zmiany zachodzące w świadomości ludzi na przestrzeni dziejów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here