Głowa manekina

Właściwa ekspozycja produktów w znacznej mierze decyduje o tym, czy klienci uznają je za atrakcyjne – a więc czy zechcą je kupić. Ta zasada jest uniwersalna – dotyczy zarówno odzieży, jak i elektroniki. Z tego powodu istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji elementów wyposażenia sklepów, takich jak półki, lady czy głowy do ekspozycji. Dziś przyjrzymy się właśnie głowom manekinów – do czego warto je wykorzystać? Na co zwracać uwagę?

Do czego służy głowa manekina?

W największym uproszczeniu można powiedzieć, że głowa manekina służy do tego samego, co kompletny manekin, ale w mniejszej skali. Zamiast pełnych kompletów umieszcza się na nich dodatki, takie jak czapki, okulary bądź szaliki, a także inne rzeczy – jak choćby markowe słuchawki lub kaski – na przykład rowerowe. Z tego powodu głowę manekina można wykorzystać nie tylko w sklepie z odzieżą, ale także np. elektronicznym czy budowlanym. Wiele osób chętnie wykorzystuje głowy manekinów jako oryginalną dekorację mieszkania lub pubu.

Głowa manekina – jak wybrać właściwą?

Warto pamiętać o tym, że istnieje mnóstwo producentów głów do ekspozycji – najczęściej spotykane są realistyczne, ale można natrafić także na abstrakcyjne – np. tu: https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. Do ekspozycji czapek i dodatków nadają się zarówno głowy manekinów wykonane w abstrakcyjnym, jak i realistycznym stylu. W sklepach budowlanych realistyczne głowy często są wykorzystywane do prezentacji czapek czy gogli, z kolei w marketach z elektroniką czasem można zobaczyć abstrakcyjne głowy manekinów, lepiej komponujące się z nowoczesnymi gadżetami.

Wybór odpowiedniej głowy manekina nie jest zbyt trudny. Najlepiej po prostu kierować się wyczuciem estetycznym i dobierać ekspozytory głowy w stylu pasującym do asortymentu. Jeżeli mamy dużo dodatków w różnej stylistyce lub są to rzeczy typowo użytkowe, jak np. kaski, najlepiej wybierać proste, półrealistyczne głowy. W niektórych wypadkach najlepszym wyborem jest abstrakcyjna głowa manekina – zwłaszcza do elektroniki czy nowoczesnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here