nałogi
fot.: pexels.com

Współcześnie, ludzie zmagają się z wieloma różnymi nałogami. Do najpopularniejszych należy zaliczyć m.in. palenie papierosów, spożywanie dużych ilości alkoholu lub objadanie się. Ze względu na swoje zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne – warto się ich trwale pozbyć. Jak jednak można to zrobić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czy-jednoczesne-rzucenie-palenia-i-innych-nalogow-jest-mozliwe/

Dlaczego rzucenie nałogu jest takie trudne?

Praktycznie każdego nałogu można się pozbyć. Jeżeli się to nie udaje, zazwyczaj wynika to z tego, że nie staramy się w odpowiedni sposób. Każdy nałóg lub nawyk, jest dość głęboko zakorzeniony w ludzkiej psychice. Aby się go pozbyć, potrzebne jest indywidualne podejście oraz wgląd w głąb siebie.

W rzuceniu nałogu bardzo istotne jest to, aby zakorzenić sobie pozytywne myślenie oraz jasno wyrażone cele, które chce się osiągnąć. Chociaż czasem, niektóre z nich mogą się wydawać nie do osiągnięcia, nie powinno się rezygnować z własnego celu. Warto pamiętać, że zmiana jest długotrwałym procesem, a nie pojedynczym wydarzeniem.

Jak pozbyć się nałogu?

Aby pozbyć się nałogu, bardzo istotne jest uświadomienie sobie co stanowi problem i postanowienie związanych z tym zmian. Rzeczy, od których jesteśmy uzależnieni, należy porzucić od razu. Znacznie gorzej jest to robić stopniowo, gdyż z czasem zapomni się o wcześniejszym postanowieniu.

Na początku drogi związanej z odstawieniem nałogu, bardzo trudne jest to aby przestać obsesyjnie myśleć o swoim problemie. Aby nie wrócić do nałogu w chwili słabości, warto odwrócić swoją uwagę od nurtującego problemu. Warto w tym celu zająć się czymś innym, np. uprawianiem sportu lub nauką jakiegoś języka.

Istotne jest również to, aby mieć wsparcie ze strony innych osób. W chwilach słabości warto zadzwonić do zaufanej osoby, która pomoże w utrzymaniu drogi do swojego celu. Słowa otuchy lub poklepanie po ramieniu, może się okazać nieocenioną pomocą.

Przeczytaj też: http://www.twojafanaberia.pl/co-wybrac-tkaniny-sztuczne-czy-naturalne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here