Jak i po co zmieniać wersję androida?

Android jest współcześnie głównym systemem operacyjnym na urządzeniach mobilnych, nie tylko smartfonach i tabletach. Na rynku jest znacznie więcej urządzeń z androidem niż z iOS, system operacyjnym Apple. Dlatego też, jest duża szansa, że wcześniej czy później każdy się zetknie się z urządzeniem z androidem. Dlatego też warto korzystać z ogromnej zalety tego systemu operacyjnego – łatwej instalacji i dowiedzieć się jak wgrać androida.

Jakie mogą być powody wgrania nowego systemu? O ile aktualizacje systemu android zwykle zapewnia producent, po pewnym czasie każda firma przestaje wspierać starsze modele telefonów i tabletów. W takiej sytuacji, dobrym rozwiązaniem jest wgranie nowego systemu. Telefony trzyletnie bądź czteroletnie wciąż posiadają specyfikację sprzętową pozwalającą na płynne działanie nowszej wersji androida i warto w takiej sytuacji korzystać z usprawnień dobrej wersji. Drugim popularnym powodem instalacji androida jest niezadowolenie z fabrycznego systemu. Większość producentów w swoich urządzeniach nie instaluje czystego androida, tylko wersję ze swoją nakładką. Przez to urządzeniu znajduje się wiele aplikacji i funkcji, które mogą być przydatne, ale w większości przypadków zajmują cenną pamięć telefonu, a nie są używane. Sama nakładka na pierwotnego androida może w mniejszym lub większym stopniu spowalniać urządzenie. Dlatego osoby, które chciałyby bardziej dostosować urządzenie do swoich potrzeb, mogą rozważyć instalację innej, często „lżejszej”, szybszej i prostszej wersji androida. To, jak wgrać androida nie jest dużym problemem, a może oferować znaczną poprawę działania smartfona.

Jak wgrać androida? Najlepiej korzystać z instrukcji dostępnych między innymi na forach w internecie, dostosowanych do konkretnego modelu telefonu. Większość metod ma jednak kilka wspólnych cech. Najczęściej należy zgrać do pamięci telefonu nowy system, następnie za pomocą kombinacji przycisków wejść w specjalny tryb w telefonie, umożliwiający instalację wybranego systemu. Należy jednak brać pod uwagę, że najczęściej instalacja nieoryginalnego oprogramowania może skutkować utratą gwarancji producenta.Na szczęście możliwe jest ponowne wgranie pierwotnego oprogramowania, przez co jest szansa na naprawę gwarancyjną, Osoby obawiające się takich ingerencji w oprogramowanie, a pragnące nowszej wersji systemu, powinny sprawdzić czy jest dostępna aktualizacja producenta. Jest to najbezpieczniejszy sposób. Instalując oprogramowanie z internetu należy liczyć się z tym, że istnieje szansa na uszkodzenie telefonu. Na szczęście prawdopodobieństwo, że się to zdarzy nie jest duże, a bywa również odwracalne.

Podsumowując, instalacja nowego oprogramowania może znacząco poprawić komfort użytkowania urządzenia, a może również spowodować, że będzie ono działało szybciej. Należy jednak uważać instalując nowego androida, gdyż może to w nielicznych przypadkach zakończyć się uszkodzeniem telefonu. Jest to na szczęście często odwracalny proces. Dlatego też każdy chcący zmienić wersję androida nie powinny się obawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here