Na czym polega dorabianie kluczy?

Liczba kluczy dostępnych w danym zestawie drzwi często jest niewystarczająca. W takich sytuacjach musimy udać się do ślusarza, by dorobił nam brakujące komplety. Jak więc znaleźć dobrego fachowca?

Jak wygląda dorabianie kluczy?

Zgubienie kluczy nie jest trudna sztuką. Wystarczy chwila nieuwagi przy wyciąganiu telefonu z kieszeni czy torby i gotowe. Rozmiary kluczy sprawiają, że przytrafia się to nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Utrata swojego kompletu niesie ze sobą poważne konsekwencje. Przede wszystkim nie jesteśmy w stanie wejść do własnego domu czy samochodu. O ile ktoś z naszej rodziny nie ma przy sobie drugiego kompletu, to w takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni dzwonić po ślusarza. Odradzamy też działanie na własną rękę. Takie próby mogą się skończyć jeszcze większymi uszkodzeniami. Co więc możemy zrobić, gdy zgubimy klucze lub ulegną one uszkodzeniu? Najlepszym sposobem jest dorabianie kluczy. Zajmuje się tym ślusarz w pogotowiu zamkowym. Stopień trudności tego procesu zależy od rodzaju dorabianego klucza. W przypadku zamków do drzwi, kłódek, czy sejfów, jest to proces czysto mechaniczny. Rozpoczyna się on od podpięcia oryginalnego klucza i prawidłowo dobranego do niego wzoru do maszyny kopiującej. Surówka, bo tak nazywamy wzór, poddawana jest następnie obróbce mechanicznej we wspomnianym urządzeniu. Gdy proces ten się zakończy, ślusarz musi oszlifować klucz i usunąć z niego pozostałości po obróbce. Tak powstały klucz niczym nie różni się od oryginału. Dzięki temu umożliwia swobodne korzystanie z neigo, bez obaw o uszkodzenie zamka.

Dorabianie kluczy – gdzie szukać fachowca?

Dorabianie kluczy nie stanowi żadnego problemu dla osób z wieloletnim doświadczeniem. Dysponują oni bowiem odpowiednimi kwalifikacjami oraz umiejętnościami, które pozwalają wykonać taką usługę bardzo precyzyjnie. Jeśli chcemy dorobić klucze, powinniśmy najpierw sprawdzić, kto w naszym mieście zajmuje się takimi rozwiązaniami. Może nam do tego posłużyć internet. Firmy posiadają bowiem swoje strony, na których znajdziemy wszelkie niezbędne informacje. Jedna z nich jest dostępna tutaj http://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Porównując oferty ślusarzy warto zwrócić uwagę na opinie wystawione przez klientów. Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, komu powierzyć dorabianie kluczy. Nie czekajmy z tym także do ostatniej chwili. Warto już wcześniej sprawdzić sobie firmy, by w razie awarii wiedzieć, do kogo możemy zwrócić się o pomoc. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu związanego z poszukiwaniem specjalistycznego serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here