odchudzanie
fot. Pixabay.com

Jeśli marzy Ci się szybka utrata wagi, musisz to zrobić na tyle skutecznie, aby nie zmagać się z efektem jo-jo. Jak więc zabrać się do odchudzania, aby tego nie żałować? Oto garść praktycznych porad. Zapraszamy więc do lektury!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-szybko-schudnac/

Skuteczne odchudzanie – najważniejsze zasady

Odchudzanie na pewno nie obędzie się bez naszego odpowiedniego zaangażowania i włożonego w nie wysiłku. Dlatego też podstawową zasadą, jakiej należy przestrzegać, jest codzienna aktywność fizyczna. Niezależnie od tego, co wybierzemy, musimy dbać o to, aby robić to codziennie, minimum przez godzinę. Jazda rowerem, spacery, marszobiegi, pływanie, bieganie, ćwiczenia fitness lub siłowe – od nas zależy, jaki typ aktywności jest dla nas najlepszy i daje nam najwięcej radości. Ruch sprawia, że spalamy nadmiar spożytych kalorii, a tym samym zrzucamy również zbędną tkankę tłuszczową. A do tego pracujemy również nad ogólną kondycją całego naszego organizmu. To poprawi naszą sylwetkę, wydolność, sprawność, a także pomoże nam na długo zachować dobry stan zdrowia.

Kolejny krok, o którym nie możemy zapomnieć, to dieta, zdrowa, zbilansowana i dostarczająca odpowiednich składników odżywczych, których nasze ciało tak potrzebuje do właściwego funkcjonowania. Zdrowe odżywianie jest więc kluczem do zachowania właściwej masy ciała oraz do skutecznego odchudzania. W odchudzaniu chodzi również o to, aby odpowiednio zmniejszyć podaż kalorii, które spożywaliśmy do tej pory. Powinniśmy więc dążyć do tego, aby nasz bilans kaloryczny z mocno dodatniego stał się ujemny. Posiłki powinny być bogate w błonnik, a odchudzanie wcale nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować ze spożywania tłuszczów. Wręcz przeciwnie, należy je po prostu zamienić na tłuszcze zdrowe, roślinnego pochodzenia. Owoce, ryby, warzywa, produkty pełnoziarniste to te produkty, po które powinniśmy sięgać na diecie odchudzającej.

Jeszcze jeden aspekt, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to sen i właściwa regeneracja naszego organizmu. Dzięki temu będzie on sprawnie funkcjonował, a nasz metabolizm nie będzie zwalniał. Niewyspanie i zbyt wysoki poziom kortyzolu i adrenaliny, nie służą procesowi odchudzania. Wyposażeni w wiedzę na ten temat możemy teraz spokojnie rozpocząć odchudzanie.

Zobacz też: http://www.twojafanaberia.pl/praca-przed-komputerem-a-prawidlowa-postawa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here