Pantofle damskie – eleganckie buty do każdej stylizacji

W ofertach producentów obuwia możemy spotkać się z kilkoma typami butów, które można dopasować do niemal każdej stylizacji. Do tej kategorii z pewnością należą pantofle. Poniżej radzimy, na co zwrócić uwagę, by prezentować się modnie i elegancko, niezależnie od miejsca i pory.

Szlacheckie pochodzenie

Słowo “pantofle” pochodzi z języka włoskiego (pantofla, lm. pantofole) lub francuskiego (pantoufle), czyli dwóch ojczyzn największych modowych marek oraz najważniejszych trendów, stylu, smaku oraz elegancji. Początkowo nazwa pantofel odnosiła się od miękkiego i komfortowego obuwia, które przeznaczone było do użytku domowego. Obecnie jednak owo określenie odnosi się do eleganckich półbutów o niskiej cholewie, z obcasem lub bez. Właśnie nich dotyczy niniejszy wpis.

Czerń, brąz, granat

Jednak zanim przejdziemy do samych pantofli, wpierw musimy poruszyć inny ważny temat dotyczący naszej tematyki, czyli uniwersalność. A jeśli uniwersalność to oczywiście kolor. Jaki sprawdzi się najlepiej? Intrygujące wzory i energetyczne kolory – tak wykonane buty z pewnością przyciągają wzrok i mają specjalne miejsce w garderobie. Jednak, kiedy szukasz czegoś, co z założenia ma pasować “do wszystkiego”, panterka czy jadowita zieleń nie będą dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej postawić na czerń. Ulubiony kolor każdego dyktatora mody jest takim nie bez przyczyny. Niezależnie od reszty stylizacji, czarne buty wpasują się w nią znakomicie za każdym razem. A co jeśli nie przepada się za czarnym? Brąz, karmel, beż i inne odcienie brązu sprawdzą się tak samo dobrze, jak np. granat.

Świetne pantofle damskie – mokasyny i mule

Kiedy mamy już wybrany kolor, pora zastanowić się nad kształtem. Rozmaite warianty znajdziesz w sklepach internetowych. Jeden z nich jest dostępny pod tym linkiem https://pantofelek-sklep.pl/. Z naszej strony gorąco polecamy takie pantofle damskie jak mokasyny oraz mule. Pierwsze z wymienionych to rodzaj obuwia, który powszechnie uznawany jest za jeden z najbardziej eleganckich w ogóle. Niezwykłą ciekawostką jest fakt, że ich pierwotne pochodzenie jest… indiańskie! Już w zamierzchłych czasach mokasyny były niezwykle różnorodną kategorią – każde plemię miało swój rodzaj zdobień. Wróćmy do teraźniejszości. Szukając uniwersalności, warto postawić na stonowane kolory i niewielką liczbę ozdobników. Przy tym należy również pamiętać, że klasycznie obuwie tego typu to buty na płaskiej podeszwie (chociaż można znaleźć także wersje z lekkim podwyższeniem). Wyjątkowo dobrze pasują do eleganckich i klasycznych stylizacji. Natomiast mule na dobrą sprawę wkroczyły na scenę stosunkowo niedawno. Ponieważ są to typowe pantofle bez pięty, ich popularność rośnie wraz z temperaturami. A zważywszy na coraz częstsze fale upałów, zdecydowanie warto posiadać takie buty w swojej garderobie. Chociaż przypominają klasyczne kapcie, pasują zarówno do dżinsów, jak i sukienek. Jest to bezkonkurencyjna alternatywa dla sandałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here