Papierowe śnieżynki.

Kiedy nadchodzi wolny od pracy weekend, każdy z nas planuje miłe spędzenie czasu, z dala od zawodowych obowiązków, pośpiechu i gwaru. Jest to idealna chwila, by spędzić troszkę więcej czasu z rodziną. W dzień powszedni nie mamy zbyt wiele możliwości na zabawę z dziećmi, czy na spokojną rozmowę ze swoją drugą połówką. Jest to bardzo kreatywny czas, ponieważ chcąc odciągnąć dzieci od komputerów, tabletów i telewizorów jesteśmy zmuszeni wymyślać, coraz to nowe wspólne zabawy.

Bardzo dobrym sposobem wspólnego spędzania czasu jest zabawa w origami. Angażuje ona zmysł wyobraźni i poprawia zdolności manualne nie tylko dzieci, ale również rodziców. Origami stało się bardzo popularne, a zaawansowani w tej dziedzinie, mogą z papieru ułożyć dosłownie wszystko.
Do rozpoczęcia papierowej zabawy potrzebujemy tylko kilku kartek papieru i cierpliwości. Jeśli jesteśmy amatorami origami, pierwsze wzory papierowych poczynań możemy znaleźć w internecie. Istnieje również duża liczba książek, które oferują nam dokładny opis składania, wraz z umieszczonymi tam rysunkami. Jeśli chcielibyśmy bardziej zagłębić się w sztukę origami, możemy udać się na kurs, gdzie nauczymy się profesjonalnego składania papierowych cudów.

Przed nami zima i wyczekiwane przez wszystkie dzieci Święta Bożego Narodzenia. Jest to dla nich wyjątkowy czas nie tylko ze względu na mikołajki i kojarzone z tym prezenty, ale również ubieranie choinki daje im wiele radości. By zachęcić dziecko do wspólnego spędzania czasu, można zaproponować mu wykonanie śnieżynek z papieru, którymi możemy potem ozdobić mieszkanie, lub drzewko bożonarodzeniowe.

Jak zrobić śnieżynkę z papieru?
Do wykonania śnieżynki będziemy potrzebować kartki papieru, najlepiej w kolorze białym, ołówka, oraz nożyczek.
Żeby nasza śnieżynka była symetryczna, musimy uzyskać kwadratową kartkę. Dlatego układamy kartkę poziomo na stole i prawy górny róg przykładamy do dolnej krawędzi. Ołówkiem odrysowujemy pasek po lewej stronie, który następnie odcinamy nożyczkami. Po rozłożeniu kartki, uzyskujemy równy kwadrat.
Następnie powstały kwadrat należy złożyć na pół, tak aby powstał trójkąt. Otrzymany trójkąt składamy dwukrotnie na pół, a następnie rozkładamy ostatni trójkąt. Powstają w ten sposób zagięcia, które będą naszymi liniami pomocniczymi.
Naszą powstałą figurę układamy w ten sposób, by wierzchołek trójkąta był na dole, a podstawa u góry.
Teraz najtrudniejsze zadanie. Górną krawędź trójkąta (podstawę) podziel na trzy i złóż tak, aby na dole powstały dwa rogi, które następnie odetnij nożyczkami.
Uzyskamy w ten sposób równy trójkąt, którego boki są o wiele dłuższe, niż podstawa.
Dopiero w tym momencie możemy pobudzić swoją wyobraźnie i stworzyć niepowtarzalną śnieżynkę.
Bierzemy nożyczki w dłoń i dowolnie obcinamy boki i podstawę trójkąta. Wierzchołek pozostawiamy nienaruszony, by nasza śnieżynka po rozwinięciu mogła się połączyć.
Kiedy skończymy tworzenie, rozwijamy nasz trójkąt i uzyskujemy piękną, kształtną i symetryczną śnieżynkę.

Zabawa ta przynosi wiele radości nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, ponieważ pobudza wyobraźnie i pozwala wspólnie stworzyć piękne ozdoby, które będzie można podziwiać przez cały zimowy okres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here