Pistacje - ogólne informacje

Gdy oglądamy film lub czytamy książkę, zazwyczaj lubimy sobie coś podjadać. Z wypiekami na twarzy śledzimy losy swoich niezwykłych bohaterów, a nasza ręka momentalne kieruje się w stronę miski wypełnionej chipsami, paluszkami bądź chrupkami. Wszyscy wiemy jednak dobrze o tym, że takie przekąski, zwłaszcza jedzone regularnie i to w dużych ilościach, nie są odpowiednie dla naszego zdrowia czy tym bardziej wagi. Jeśli zatem staramy się dbać o swój organizm i ciało, lepiej szukajmy dla nich zdrowszych alternatyw, których też na rynku mamy pod dostatkiem. Fantastycznym wyborem będą chociażby takie pistacje – smaczne i wartościowe. Jako że są niewielkie, możemy wsypać je do miseczki tak jak czynimy to ze zwykłymi orzeszkami ziemnymi lub chipsami, a następnie sięgać do nich dosłownie co kilka minut, cały czas podjadając coś podczas oglądania filmu lub serialu. A jak rosną pistacje? W jaki sposób i gdzie się je uprawia? I co najważniejsze – dlaczego w ogóle powinniśmy je spożywać?

Pistacje, inaczej nazywane orzechami pistacjowymi, są jednymi z najbardziej wartościowych orzechów na świecie. W porównaniu z popularnymi fistaszkami wypadają rewelacyjnie – są od nich dużo zdrowsze. W swoim wnętrzu kryją między innymi karotenoidy, dzięki którym możemy zadbać o zdrowie swoich oczu i poprawić jakość swojego wzroku, a nawet uniknąć rozwojowi jego różnych wad. Pistacje spośród wszystkich występujących na świecie orzechów wykazują się również największą zawartością potasu, który jest bezcenną substancją mineralną dla naszego organizmu, potrafiącą skutecznie obniżyć nadmiernie wysokie ciśnienie tętnicze. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem, koniecznie wprowadźmy pistację do swojej diety i sięgajmy po nie przynajmniej te trzy razy w tygodniu. Wraz z nimi dostarczymy sobie jeszcze, oprócz wymienionego potasu i karotenoidów, całkiem sporą ilość błonnika, który nasyci nasz apetyt, pełnowartościowe białko, zdrowe kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B. Pistacje mają też w sobie bardzo dużo magnezu, który wesprze nasz układ nerwowy. Dzięki niemu będziemy po prostu spokojniejsi i poradzimy sobie nawet z długo utrzymującą się bezsennością.

Pistacje możemy spożywać pod różnorodnymi postaciami. Jako że same w sobie są one bardzo smaczne, jeśli nie mamy ochoty na żadne kombinacje w kuchni i nie chcemy bawić się w tworzenie z nich niesamowitych sałatek czy sosów, spożywajmy je po prostu pod ich naturalną postacią. Zastępujmy nimi te wszystkie niezdrowe i słone przekąski. Odstawmy raz na zawsze chipsy, paluszki, chrupki i solone orzeszki, których wysoka zawartość tłuszczu może doprowadzić nas szybko do wzrostu wagi. Jeśli mamy zamiar obejrzeć sobie film lub zaprosiliśmy znajomych na małą domówkę i chcemy ich czymś poczęstować, zakupmy kilka paczek pistacji i przesypmy je do mniejszych miseczek. Zanim się obejrzymy, znikną one ze wszystkich naczyń. Pistacje są po prostu niesamowicie smaczne, dlatego jedząc je na diecie, możemy zarówno zdrowo chudnąć, jak i zaspokajać swoje łaknienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here