Wanna czy kabina prysznicowa

Urządzając swoją łazienkę, najwięcej inwestorów ma ogromny dylemat w zakresie wyboru wanny lub kabiny prysznicowej. Chociaż wciąż częściej wybierane są wanny, w których można nie tylko zrealizować podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, ale również zorganizować domowe SPA w ramach wieczornego odprężenia, to coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne i w pełni praktyczne prysznice. Co brać przede wszystkim pod uwagę, decydując się na konkretne rozwiązanie? 

Wanna czy prysznic w małej łazience? 

Łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu, a na obszerne salony kąpielowe mogą pozwolić sobie tylko nieliczni właściciele domów wolnostojących. W mieszkaniu w bloku łazienka ma najczęściej tylko kilka metrów kwadratowych, przez co należy urządzić ją przede wszystkim funkcjonalnie. 

W małych łazienkach znacznie mniej miejsca zabierze kabina prysznicowa, szczególnie jeśli zostanie zamontowana w rogu lub we wnęce. Warto dodać, że prysznic może być dzisiaj naprawdę innowacyjny i sprawdza się nie tylko w ramach realizacji szybciej, orzeźwiającej, porannej kąpieli. Inwestując w dysze i systemy z masażerami, zyskamy przestrzeń SPA w celach odprężenia. 

Jeśli jednak Twoim wyborem pozostaje wanna, w małej przestrzeni łazienkowej lepiej wybrać tę niewielkich rozmiarów, świetnie sprawdzi się również wanna z parawanem, która może jednocześnie pełnić funkcję kabiny prysznicowej. 

Zalety kabiny prysznicowej

Nie da się ukryć, że coraz więcej inwestorów stawia na kabinę prysznicową, nawet jeśli powierzchnia łazienki pozwala na montaż komfortowej wanny w celach realizacji długich, gorących kąpieli w pianie. Wszystko dlatego, że za prysznicem przemawiają głównie względy praktyczne. Okazuje się, że podczas kąpieli pod prysznicem zużywamy znacznie mniej wody, co ma znaczenie nie tylko w aspekcie ekologicznych w ramach dbania o środowisko. Przekłada się to również na spore oszczędności finansowe z tytułu mniejszych rachunków za zużycie wody oraz ścieki. 

Warto też zaznaczyć, że biorąc kąpiel tylko pod prysznicem, marnujemy o wiele mniej czasu na codzienną pielęgnację, ponieważ trwa ona dosłownie kilka minut, zaś w wannie napełnionej gorącą wodą można leżeć długie godziny w celach relaksacyjnych. 

Kabina prysznicowa będzie wygodniejsza dla osób schorowanych oraz seniorów. Jej wykorzystywanie jest w pełni komfortowe, a kąpiel może odbywać się w pozycji stojącej. Dodatkowo, w kabinie można ustawić krzesło albo zamontować poręcz, aby kąpanie było optymalnie bezpieczne. 

Kiedy lepszą opcją jest wanna?

Na wanny, na przykład wanny roco częściej decydują się rodziny z małymi dziećmi oraz osoby, które uznają kąpiel w pozycji leżącej za idealny sposób na odprężenie. Nie da się ukryć, że to najlepsza opcja w łazienkach w stylu SPA. Dodatkowo, w celach relaksacyjnych warto zainwestować w wannę z dyszami i masażerami, nowoczesna wanna może mieć też opcję jacuzzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here