Zabieg HIFU

Zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych jest naprawdę wiele. Trudno się więc dziwić, że osoby chcące skorzystać z takich usług nie bardzo wiedzą na co powinny się zdecydować. By pomóc im podjąć decyzję poniżej opisujemy stale zyskujący na popularności zabieg HIFU. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszamy do lektury.

Zabieg HIFU – jak to działa?

Czytając listę zabiegów w ofercie salonu kosmetycznego często niewiele również można wywnioskować po samej nazwie. Tak właśnie jest w przypadku HIFU, które opiera się na działaniu ultradźwięków. Dokładniej mówiąc, w konkretny fragment skóry zostaje wystrzelona wiązka ultradźwięków, która ma na celu wprawienie w ruch komórek znajdujących się wewnątrz tkanek. Te w trakcie ruchu zaczynają wytwarzać ciepło. Na skutek całego tego procesu pojawiają się mikro-poparzenia. Nie są one oczywiście widoczne gołym okiem, ponieważ zachodzą pod skórą. Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które obawiają się, że zabieg skaże je na kilkudniowe siedzenie w domu z powodu widocznych zmian, które będą bardzo nieestetyczne. W przypadku zabiegu HIFU można mówić jedynie o delikatnym zaczerwienieniu fragmentu skóry, który był mu poddawany. Taki stan rzeczy nie utrzymuje się jednak długo, zanika po kilku godzinach.

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu HIFU?

Wspomnieliśmy powyżej o tym, że komórki zostają wprawione w ruch. Warto jeszcze wyjaśnić, co dzięki temu następuje. A dzieje się wiele, przede wszystkim mowa o pobudzeniu procesów regeneracyjnych, a także tych wpływających na odbudowę skóry. W salonach takich jak https://salonpieknecialo.pl/ można dowiedzieć się między innymi o działaniu zabiegów HIFU przeciw pojawiającym się oznakom starzenia. Do tych należeć będą nie tylko znienawidzone przez większość zmarszczki, ale również utrata owalu twarzy, jędrności i elastyczności skóry. Można więc przyjąć, że zabieg HIFU działa tak, by na jak najdłuższy czas można było zachować swój piękny i młody wygląd.

Zapewne pojawi się jeszcze pytanie odnośnie tego, jak szybko można spodziewać się efektów. Tak jak w przypadku większość zabiegów potrzebnych będzie co najmniej kilka wizyt w salonie kosmetycznym. Jednak już po pierwszych będzie można zauważyć pewne pozytywne rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here