4 sposoby na pobudzenie komórek skóry do pracy

Starzenie się skóry tak naprawdę wynika z osłabienia fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję elastyny i włókien kolagenowych. Z każdym rokiem w naszej skórze jest ich coraz mniej, a tym samym traci ona elastyczność, gładkość i jędrność. Twoja skóra stała się leniwa? Czas ją pobudzić do intensywniejszej pracy!

1: Kremy ujędrniające do twarzy

Kremy ujędrniające do twarzy to strzał w dziesiątkę! Naprawdę intensywnie działają, wnikają w głębsze warstwy skóry i tam pokazują swoje właściwości. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specyfików z peptydami – pobudzają produkcję kolagenu, a właśnie jego naszej skórze brakuje najbardziej. Kremy ujędrniające do twarzy, na przykład z serii Liftactiv Collagen Specialist od Vichy, błyskawicznie poprawiają sprężystość skóry, sprawiają, że od razu staje się wizualnie młodsza.

2: Stymuluj poprzez peeling

Peeling ma bardzo wiele dobroczynnych właściwości. Usuwa stary naskórek, pomaga także na dobre pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, odblokowuje pory. Warto go robić także dlatego, by pobudzić skórę do pracy. Delikatny masaż drobinkami to świetne rozwiązanie – pobudzi mikrokrążenie twarzy, dzięki czemu do komórek szybciej dotrą składniki odżywcze. Usuwanie naskórka to także znak dla naszego organizmu, że trzeba zwiększyć wysiłki i nadrobić straty, przez co zacznie działać jeszcze szybciej.

3: Odżywiaj każdego dnia

Osłabione i niedożywione komórki nie będą w stanie w ogóle pracować, nie mówiąc już o intensywniejszym działaniu. Dlatego, jeśli zauważysz, że twoja skóra robi się szara i pomimo wysiłków nie nabiera jędrności, może to być znak, że potrzebuje odżywienia. Zapewnisz go jej, stosując odpowiednie kosmetyki i sera zawierające składniki wzmacniające: koktajle witamin, niskocząsteczkowych peptydów i ceramidów.

4: Odżywiaj się odpowiednio

Odżywienie skóry może nie wystarczyć. To część ciała, która szybko buntuje się, jeśli nie odżywiasz się odpowiednio. Twoja dieta powinna być bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Niestety, nie istnieje żaden cudowny składnik, dzięki któremu od razu zauważysz poprawę, dopiero zróżnicowana dieta pełna owoców i warzyw przyniesie pożądany efekt.

Pobudzenie komórek skóry do pracy to najlepszy sposób na zachowanie młodości. Nie pozwól im zwolnić, ale pamiętaj: im intensywniej pracuje twoja skóra, tym więcej odpoczynku potrzebuje. Dlatego pozwól jej się zregenerować: stosuj kremy na noc, wysypiaj się i od czasu do czasu pozwól jej i sobie odetchnąć i po prostu się zrelaksuj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here