Balustrady całoszklane

Na rynku dostępne są balustrady wykonane z różnych materiałów, są wśród nich również balustrady całoszklane. Balustrady w pełni zrobione ze szkła są coraz bardziej popularne. Mogą być one montowany zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków.

Balustrady całoszklane – zalety

Ten rodzaj balustrad oprócz tego, że zapewnia bezpieczeństwo w takich miejscach jak schody, balkony, tarasy, to bardzo ładnie się prezentuje. Jest to element w budownictwie, który nadaje lekkości wnętrzu, a także pozwala w interesujący sposób wykończyć budynek na zewnątrz. Projektanci coraz częściej w swoich planach uwzględniają balustrady całoszklane, ponieważ dzięki nim dany projekt wygląda bardziej nowocześnie i estetycznie.

O balustrady można łatwo dbać. Do ich czyszczenia wystarczy zwykły płyn do szyb oraz ściereczka z mikrofibry. Pozytywne jest to, że takie balustrady mogą być montowane w przeróżnych budynkach, zarówno w zwykłych domach mieszkalnych, jak i w biurach. Warto podkreślić, że w pomieszczeniach gdzie są balustrady całoszklane, jest jasno, a wnętrza wydają się bardziej przestronne.

Balustrady szklane – z jakiego szkła są zrobione?

Większość balustrad całoszklanych wykonanych jest ze szkła hartowanego (ESG) oraz z laminowanej foli (VSG). Dokładnie wygląda to tak, że laminat jest wtopiony w szkło, dzięki czemu cała struktura jest mocniejsza i bardziej wytrzymała na obciążenia, nacisk.

Trzeba pamiętać o tym, że głównym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa. Balustrady całoszklane powinny być tak zrobione i zamontowane, żeby chroniły przed upadkiem lub wypadnięciem. Szczególnie ważne jest to, gdy w domu znajdują się małe dzieci.

Jak montuje się balustrady ze szkła?

Jest kilka możliwości montowania balustrady całoszklanej. Popularnym sposobem jest montaż punktowy. Ten typ montażu stosuje się w różnych budynkach, zarówno tych mieszkalnych, jak i biurowych. Atutem montażu punktowego, jest to, że jego elementy nie zasłaniają tafli szkła. Istnieje również montaż liniowy, który ma profil aluminiowy. Taki profil w łatwy sposób może być montowany do różnych rodzajów płaszczyzn, np. do posadzki lub płaszczyzny ściany.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here